Slovenky pred postupovými bránami

• Šport / Tenis
  • 2. mája 2009, 14:15
  • Autor:(šg), foto: (in)

LIMOGES – Tenisové reprezentantky Slovenska zostali tesne pred postupovými bránami do elitnej osmičky Fed Cupu, keď prehrali vo Francúzsku s domácimi reprezentantkami 2:3. V nominácii na zápas boli aj dve odchovankyne Dominika Cibulková a Magdaléna Rybáriková.

Dôveru nehrajúceho kapitána Mateja Liptáka však dostala popri Daniele Hantuchovej len Cibulková. Tá prehrala v sobotu po trojsetovom boji so skúsenou Mauresmovou 6:4, 2:6, 3:6, no keďže predtým Hantuchová zdolala francúzsku jednotku Cornetovú 6:7, 6:3, 6:4, stav na zápasy bol nerozhodný 1:1.
V nedeľu sa Dominika postarala o druhý slovenský bod, keď za 167 minút zdolala svoju rovesníčku Cornetovú 6:2, 5:7, 6:4. Dominika mohla vyhrať zápas aj v dvoch setoch, veď v druhom viedla už 3:0.
Potom sa však domáca hráčka zabojovala a set vyhrala 7:5. V treťom sete pre zmenu zabojovala Cibulková, keď dokázala piatimi vyhranými hrami v rade otočiť z 1:4 na 6:4.
V ďalšom zápase podľahla Hantuchová Mauresmovej 5:7, 4:6 a o tom, kto si v budúcej sezóne zahrá v elitnej osmičke Fed Cupu žien, rozhodla až záverečná štvorhra. V nej síce patril dvojici Hantuchová, Cibulková úvodný set, no v ďalších dvoch už ťahali za kratší koniec povrazu a Dechyovej s Mauresmovou podľahli 6:4, 1:6, 1:6.