Hranicu katastra asi posunú

  • Nezaradené
  • 2. mája 2009, 10:58
  • Autor:
Martin Cifra

V pondelok 20. apríla sa v kine Fontána stretol primátor mesta spolu so starostom Trebatíc a podnikateľom Petrom Hornákom s občanmi Piešťan na verejnom zhromaždení.

O tému zmeny katastrálnej hranice prejavili záujem asi dve desiatky občanov, prevažne z mestskej časti Kocurice.
Práve Kocuríc sa totiž pripravovaný projekt výstavby 38 rodinných domov dotkne najviac. Lokalita Ovršok, ktorú si pre investíciu Peter Hornák vybral, však leží v katastri Trebatíc.
Aby ale podielové dane obyvateľov nových domov neprúdili do Trebatíc, kým zvýšené nároky na údržbu ulíc, obslužnosť verejnou dopravou či iné náklady neznášala piešťanská radnica, tak Trebatice ako aj Piešťany začali rokovať o posunutí hranice katastrálnych území.
Kocuričania pripravovaný krok vítajú a od novej výstavby v obci si veľa sľubujú. „Bude nás viac, možno vytvoríme aj volebný obvod, no s väčšou pravdepodobnosťou, sa konečne aj nejakému podnikateľovi oplatí otvoriť v Kocuriciach obchod," povedal azda za všetkých prítomných Ján Giacko.
S jeho názorom súhlasil aj primátor Piešťan Remo Cicutto, ktorý vyjadril presvedčenie, že poslanci, z ktorých okrem viceprimátora Timoteja Mištinu, neprišiel na stretnutie s občanmi ani jeden, návrh odsúhlasia.

0 Shares

Najnovšie správy

Už v sobotu sa môžete vybrať do Vrbového na jesenný jarmok. Určite tam okrem tradičných stánkov budú čapovať aj burčiak.…
  • 07.10.2022, 09:20
  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
piatok, 7. októbra 2022
Meniny má Eliška, zajtra Brigita