Úspešná sobota hádzanárov MHK

  • Nezaradené
  • 23. apríla 2009, 14:29
  • Autor:Štefan Gregorička

V sobotu sa hádzanárskym mužstvám MHK Piešťany darilo. Prvoligoví muži zdolali v dôležitom zápase o záchranu Levice 23:16 a druholigoví juniori vyhrali nad Lehotou pod Vtáčnikom 31:27. V prvoligovom zápase posledných dvoch mužstiev tabuľky sa v prvom polčase obe mužstvá striedali vo vedení.

Piešťanci si napokon aj bez viacerých hráčov základnej zostavy so súperom poradili a v tabuľke mu odskočili na rozdiel štyroch bodov. „Naše víťazstvo však bolo vydreté.
Ani tentoraz sme sa nevyhli tradičným chybám v rozohrávke, našťastie, tých sa dopúšťali aj Levičania," zhodnotil zápas tréner Daniel Oslej. V domácom mužstve sa strelecky darilo skúsenému Braňovi Lacuškovi, ktorý dal osem gólov.
Borek, Kotula a Jakubík pridali po 3, Mário Paulík a Fedora po 2, Bolješik a Palec po 1. Zostava MHK: Šantavý, Vytykač – Bolješik, Schwarcz, Lacuška, Palec, Borek, Kotula, Fedora, Jakubík, Mário Paulík, Olšavský, Stano.
Juniori MHK prehrávali do 20. min, no potom nastal obrat v zápase a prvý polčas vyhrali Piešťanci o dva góly (18:16). Po prestávke hosťom dochádzali sily, čo domáci využili na štvorgólové víťazstvo.
V mužstve víťazov dal Holík 7 gólov, Borek 5, Priadka a Stano po 4, Rýdl a Stolár po 3, Fedora a Olšavský po 2, a premiérový gól v drese Piešťan zaznamenal Ferančík.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
  • 02.12.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
sobota, 3. decembra 2022
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora