Lukáš Lacko získal v Rusku body, no prišiel o vlasy

• Nezaradené
  • 23. apríla 2009, 14:20
  • Autor:Š. Gregorička

Piešťanský tenista Lukáš Lacko má za sebou dva úspešné turnaje kategórie Futures v Rusku. Najskôr vyhral na 15-tisícovom turnaji v Moskve dvojhru aj štvorhru, potom sa v Ťumeni prebojoval do semifinále štvorhry a opäť vyhral dvojhru.

Vďaka týmto výsledkom poskočil vo svetovom rebríčku o 12 miest na súčasnú 331. priečku. V Moskve Lacko postupne zdolal Rusa Golovačeva 6:2, 7:5, Bielorusa Karatčeniu 6:2, 6:4 a vo zvyšných troch dueloch sa stretol už len s ruskými hráčmi.
Vo štvrťfinále vyhral nad Donským 6:4, 6:4, v semifinále mu Kirillov za stavu 6:2 vzdal a vo finále si Lukáš poradil aj s Macukevičom, nad ktorým vyhral 6:4, 4:6, 6:2.
Vo štvorhre spolu s Rusom Kravčukom vyhrali nad Birjukovom s Vovkom (obaja Rusko) 6:4, 6:4, Kroťukom s Maneginom (Rusko) 4:6, 6:2, 10:2, v semifinále zdolali ukrajinsko-ruský pár Anikanov, Levine 7:6, 6:4 a vo finále si poradili s Rusmi Čechovom a Rudnevom 6:2, 6:4.
V Ťumeni Lacko v ceste za prvenstvom v dvojhre zdolal päticu Rusov. V prvom kole Donského 7:5, 6:4, v druhom Ptuchina 6:2, 6:3, vo štvrťfinále Rudneva 6:2, 6:3, v semifinále Kroťuka 6:0, 6:3 a vo finále Čechova 6:3, 5:7, 6:4.
Štvorhru hral Lacko s Čechom Krkoškom a po výhrach na ruskými dvojicami Golovačev, Panin 6:1, 6:4 a Čechov, Rudnev 6:4, 6:4 prehrali v semifinále s neskoršími víťazmi, kazašsko-ruskou dvojicou Kedriuk, Ma-cukevič, po tuhom boji 7:6, 6:7, 7:10.
Na okraj svojich úspechov v Rusku nám Lukáš povedal: „Na turnajoch som bol bez trénera Liptáka, ktorý má povinnosti so ženským fedcupovým tímom. Podarilo sa mi splniť predsavzatie vyhrať oba turnaje.
Prejaví na to nielen na zlepšení rebríčkového postavenia, ale aj na mojich vlasoch. S trénerom Liptákom som sa totiž stavil, že keď vyhrám najbližší turnaj, dám sa nakrátko vystrihať.
Z Ruska mám aj nepríjemné zážitky. Po vyhratom turnaji v Moskve som prebukoval letenku vnútroštátnej linky do Ťumenu z piatka na nedeľu, no po príchode na letisko mi oznámili, že mi letenka prepadla.
Musel som si kúpiť novú s odletom presne o 24 hodín. Otcovi sa podarilo ešte v noci obnoviť letenku, pričom už zakúpenú mi stornovali až po tvrdých urgenciách, aj to so storno poplatkom.
Dve prebdené noci na letisku Šeremetevo nebudú patriť k mojim príjemným zážitkom. No rovnaká situácia sa opakovala aj na ceste späť do Moskvy."
Hoci Lacko vyhral od začiatku roka už štyri turnaje kategórie Futures, pri súčasnom bodovaní sa len pomaly posúva rebríčku vyššie.