Rotariáni odovzdali obrovskú hromadu hračiek

  • Nezaradené
  • 22. apríla 2009, 15:40
  • Autor:V. Dusíková

Piešťanskí členovia Rotary clubu odovzdali v utorok v mestskej knižnici obrovskú hromadu hračiek za stotisíc korún deťom zo štyroch materských škôl nášho mesta a malým návštevníkom knižnice

„Hračky sme získali od spriateleného klubu v Poľsku, z mesta Lódz, verím, že deťom nimi urobíme radosť,“ usmieval sa na škôlkarov prezident RC Bobo Pernecký.  Nie je to jediný dar, ktorý táto organizácia odovzdala školstvu. „Na dvoch základných školách používajú žiaci naše interaktívne tabule. Okrem toho podporujeme mladých v štúdiách v zahraničí a participujeme na  svetovom programe POLIO PLUS, ktorý sa snaží o úplné odstránenia detskej obrny a mnohých ďalších,“ dodáva B. Pernecký.


Deťom sa najviac páčilo lego, chlapci obdivovali obrovské hasičské auto, dievčatá ocenili kompletné vybavenie umelohmotnej kuchne so sporákom a riadom. Kvalitu hračiek ocenili nielen najmenší, páčili sa aj primátorovi mesta Removi Cicuttovi.
Prednostka mestského úradu Denisa Bartošová spolu s riaditeľkou knižnice a riaditeľkami škôlok zasa zabezpečili, aby sa hračky dostali do správnych rúk a hromady sa pri prenášaní do áut smerujúcich na Staničnú, Ružovú, Valovú a Ulicu 8. mája nepomiešali.
Piešťanskí rotariáni v týchto dňoch pomáhajú aj deťom postihnutým vírusom HIV v Kambodži, kde aktívne pôsobí jeden z nich. Na piešťanskom gymnáziu končí študijný výmenný pobyt zahraničná študentka.
Aj jej sa podarilo prísť na Slovensko, spoznať našu mentalitu i zvyky, zvládnuť slovenčinu a hlavne nájsť si dobrých priateľov aj za pomoci tohto klubu. „Počas jestvovania našej organizácie sme umožnili 46 študentom, aby si obzreli a zažili, ako to vyzerá a chodí v 14 krajinách sveta. Iným viac ako štyridsiatim mladým cudzincom sme spestrili prázdniny táborom v našom kúpeľnom meste," dodáva B. Pernecký.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 5. júna. Tento deň je Svetovým dňom životného prostredia. Meniny má Laura.
  • 04.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 4. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom nevinných detských obetí agresie. Meniny má Lenka.
  • 03.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
V Materskej škole na Detvianskej ulici v Piešťanoch sa opäť konala dopravná súťaž s názvom Predškoláčik - dopraváčik. Siedmeho ročníka…
  • 04.06.2023, 22:23
  • Školy / Piešťany
streda, 7. júna 2023
Meniny má Róbert, zajtra Medard