Ženy nebodovali ani v žilinskej vode

• 20. apríla 2009, 20:18
  • Autor:šg

ŽILINA – Prvá vodnopólová liga žien pokračovala piatym turnajom, ktorého organizátorom bol KVP Kúpele Piešťany. Keďže v Piešťanoch vhodný bazén momentálne nie je k dispozícii, turnaj sa uskutočnil v žilinskom bazéne. Omladené družstvo Piešťan opäť ťahalo vo všetkých zápasoch za kratší koniec povrazu a stále je bez bodu.

Piešťanky najprv podľahli v dohrávke tretieho turnaja majstrovi z Vrútok 10:22. Vrútočanky potvrdili úlohu favorita už v prvej štvrtine, ktorú vyhrali 7:2. Aj v ďalších troch mali herne navrch a o ich víťazstve nebolo pochýb. Góly Piešťan: Julínyová 4, Fidlerová 3, Kubánová 2, Lazarová.
Piaty turnaj začali Piešťanky prehrou so Sláviou UK Bratislava 3:6, keď Bratislavčanky definitívne zlomili odpor hráčok Kúpeľov až v záverečnej štvrtine. Po jednom góle Kúpeľov dali Julínyová, Kubánová a Fidlerová.
V nedeľu čakali na Piešťanky obaja favoriti. Najskôr Topvar Topoľčany, ktorému podľahli 1:15 (Kubánová), potom majster z Vrútok. Tentoraz s ním prehrali len o deväť gólov v pomere 7:16, keď po polovici zápasu prehrávali 5:9. Z Piešťaniek dala Kubánová 4 góly, Svetková 2 a Lazarová 1.