Ján Lednický pokoril Schneiderovu Trnavu

  • Nezaradené
  • 19. apríla 2009, 20:25
  • Autor:(et/vd)
Martin Cifra

Základná umelecká škola v Piešťanoch žala koncom apríla úspechy na deviatom ročníku celoslovenskej interpretačnej súťaže – Schneiderova Trnava.

V konkurencii 26 súťažiacich v hre na husliach sa Beata Pavlovičová umiestnila v striebornom pásme a klavirista Ján Lednický si okrem zlatého pásme vybojoval aj titul absolútny víťaz súťaže. „Máme z týchto úspechov obrovskú radosť. Rovnakú nám urobili aj naše tanečníčky zo skupiny Austedis, Plejáda a Bella, ktoré reprezentovali školu na Považskobystrickom pohári v diskotancoch a rad za radom obsadzovali stupne víťazov," chváli šikulky zo „zušky" zástupkyňa riaditeľa Emília Tuláková. Priaznivci umenia mali možnosť zažiť slávnostnú atmosféru Jarného koncertu žiakov Základnej umeleckej školy v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána, kde sa predstavili všetky oddelenia hudobného odboru.
Na koncerte vystupovali okrem sláčikového orchestra aj Jana Matejová (spev), Naomi Kaneková (klavír), Vierka a Samko Bajaník (klavír), Kristína Lekárová (flauta i klavír), súbor huslistov, Michal Oravec (klavír), Beatka Pavlovičová (husle), Barbora Maronová (klavír), Patrik Karaba (keyboard), Simona Hudáková (spev), Štefan Lúčny (trúbka), Radovan Kopál (akordeón), Lucia Kubincová a Dominika Horňáková (klavír), Petra Klasovitá a Andrea Pavlovičová (husle), Barbora Mareková (saxofón), Sandra Wiecková (spev), Silvia Gablovičová (keyboard), Katarína Molnárová (saxofón), Daniela Demovičová (klavír), Radka Kováčová (klavír, komorný spev) a najlepší klavirista školy Ján Lednický.
„Ďakujem všetkým vyučujúcim, súťažiacim aj účinkujúcim a prajem im veľa chuti, tvorivých síl a entuziazmu do ďalšieho obdobia," zdôraznila E. Tuláková.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 3. októbra. V Slanici sa 3. októbra 1762 narodil jazykovedec a národovec Anton Bernolák. Tento deň je…
  • 02.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 3. októbra 2022
Meniny má Stela, zajtra František