Ján Lednický pokoril Schneiderovu Trnavu

  • Nezaradené
  • 19. apríla 2009, 20:25
  • Autor:(et/vd)

Základná umelecká škola v Piešťanoch žala koncom apríla úspechy na deviatom ročníku celoslovenskej interpretačnej súťaže – Schneiderova Trnava.

V konkurencii 26 súťažiacich v hre na husliach sa Beata Pavlovičová umiestnila v striebornom pásme a klavirista Ján Lednický si okrem zlatého pásme vybojoval aj titul absolútny víťaz súťaže. „Máme z týchto úspechov obrovskú radosť. Rovnakú nám urobili aj naše tanečníčky zo skupiny Austedis, Plejáda a Bella, ktoré reprezentovali školu na Považskobystrickom pohári v diskotancoch a rad za radom obsadzovali stupne víťazov," chváli šikulky zo „zušky" zástupkyňa riaditeľa Emília Tuláková. Priaznivci umenia mali možnosť zažiť slávnostnú atmosféru Jarného koncertu žiakov Základnej umeleckej školy v Kultúrno-spoločenskom centre Fontána, kde sa predstavili všetky oddelenia hudobného odboru.
Na koncerte vystupovali okrem sláčikového orchestra aj Jana Matejová (spev), Naomi Kaneková (klavír), Vierka a Samko Bajaník (klavír), Kristína Lekárová (flauta i klavír), súbor huslistov, Michal Oravec (klavír), Beatka Pavlovičová (husle), Barbora Maronová (klavír), Patrik Karaba (keyboard), Simona Hudáková (spev), Štefan Lúčny (trúbka), Radovan Kopál (akordeón), Lucia Kubincová a Dominika Horňáková (klavír), Petra Klasovitá a Andrea Pavlovičová (husle), Barbora Mareková (saxofón), Sandra Wiecková (spev), Silvia Gablovičová (keyboard), Katarína Molnárová (saxofón), Daniela Demovičová (klavír), Radka Kováčová (klavír, komorný spev) a najlepší klavirista školy Ján Lednický.
„Ďakujem všetkým vyučujúcim, súťažiacim aj účinkujúcim a prajem im veľa chuti, tvorivých síl a entuziazmu do ďalšieho obdobia," zdôraznila E. Tuláková.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 5. júna. Tento deň je Svetovým dňom životného prostredia. Meniny má Laura.
  • 04.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
V Materskej škole na Detvianskej ulici v Piešťanoch sa opäť konala dopravná súťaž s názvom Predškoláčik - dopraváčik. Siedmeho ročníka…
  • 04.06.2023, 22:23
  • Školy / Piešťany
Dnes je nedeľa 4. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom nevinných detských obetí agresie. Meniny má Lenka.
  • 03.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 7. júna 2023
Meniny má Róbert, zajtra Medard