Blog Eriky Černekovej: Jar zo dňa na deň

  • Nezaradené
  • 8. apríla 2009, 07:57
  • Autor:Erika Černeková
Martin Cifra

Ešte pred 10 dňami poletoval sneh, chodilo sa v zimných vetrovkách a frflalo sa na zlé počasie. Zo dňa na deň prišla jar a za týždeň všetko dobehla. Ešte sme ani nestihli vyprať zimné veci a už sa nosia tričká, kraťasy a minisukne. Všetko rozkvitlo akoby tu bolo teplo hádam aj mesiac.

 Na Piešťanoch je skvelé to, že keď sa na jar vyčasí, okamžite nastane sezóna „všetkého dobrého“ – pešiu zónu zaplnia kaviarenské terasky, korčuliari a cyklisti vyrazia na val; parky, centrum a kúpeľný ostrov sa zaplnia korzujúcim davom. Všetci si vychutnávajú príjemné počasie a prísľub pekných dní.
            No nie len dospelí majú svoje obľúbené jarné destinácie. Deti okamžite ocenili plastové domčeky v Kursalóne, opravené a vylepšené ihriská pri bufetoch na Lodenici, ako aj čerstvú kôru miesto blata na ihrisku za Evou a na Inčučune. Škoda, že jar ešte nestihla doraziť na obľúbené ihriská v mestskom parku, ktorých dezolátny stav pretrváva od konca minulého leta.
            Mesto momentálne prechádza mnohými rozsiahlymi úpravami, ktoré nepochybne vylepšia jeho vzhľad. Určite by si to zaslúžili aj miesta, ktoré obľubujú tí najmenší, keď nie kvôli ich radosti, tak aspoň kvôli ich bezpečiu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 2. októbra. Tento deň je Medzinárodným dňom nenásilia, Svetovým dňom hospodárskych zvierat, Svetovým dňom ľudských sídiel, Svetovým…
  • 01.10.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 1. októbra. V Piešťanoch sa 1. októbra 1942 narodil PhDr. Vojtech Haring, PhD., výtvarník, karikaturista, vysokoškolský pedagóg,…
  • 30.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. októbra 2022
Meniny má Levoslav, zajtra Stela