Piešťany v baráži o extraligu podľahli Popradu 9:2

• 23. marca 2009, 16:44
  • Autor:Michal Petruška

Prvý zápas baráže o hokejovú extraligu medzi Popradom a Piešťanmi sa skončil 9:2.

Hráči ŠHK 37 nastúpili podľa pravidiel extraligy ako hostia vo svetlých dresoch. Prvú tretinu dokázali vyhrať keď spod tlaku Popradčanov unikol Rosa a samostatný nájazd premenil. V druhej tretine však zobrali zápas do svojich rúk domáci hráči. Po vyrovnaní v 25. minúte na 1:1 prišli v polovici zápasu tri čierne minúty pre Piešťany, počas ktorých inkasovali štyri góly. Posledný z nich si už pripísal do štatistík Peter Kubo, ktorý vystriedal Ondrejku. V 38. minúte Sýkora znížil, no v poslednej minúte druhej tretiny pridal Poprad ešte jeden gól a do šatní sa išlo za stavu 6:2. V záverečnej tretine pridal Poprad ďalšie tri góly, posledný deviety počas oslabenia o dvoch hráčov.
Tréneri mužstiev po zápase povedali:
Vladimír Turan (asistent trénera Popradu): "Z nášho pohľadu bola prvá tretina trochu nervózna. Pri tlaku sme urobili chybu a dostali gól. Dôležitým momentom však bolo, že sme ustáli päťminútové oslabenie pri vylúčení Skokana. Po tvrdých slovách v kabíne sme sa v druhej časti hry stali pánmi na ľade a bolo iba otázkou času, kým začne skóre narastať v náš prospech. Verím, že séria bude aj pokračovať priaznivo pre nás."
Milan Klement (tréner Piešťan): "Proti Popradu sme hrali s rešpektom, pretože tento súper má svoju silu. Pre zranenie niektorých našich hráčov sme sa nemohli dobre pripraviť. Prvá tretina sa nám vydarila, vyšiel nám brejk a hrali sme to, čo sme si povedali. Druhé dejstvo, keď domáci do toho šliapli, vlastne rozhodlo o všetkom. Sme radi, že sme nedostali desiatku."
Zápas sme sledovali online:
Tretia tretina: 9:2
Záver zápasu.
56. minúta: Piešťany hrajú presilovku o dvoch hráčov a inkasujú ďalší gól!!! Fabian si dnes zapíše hetrik!!! Kalich horkosti sa naplnil.
52. minúta: Vylúčenie potrestal Poprad veľmi rýchlo a zvyšuje na 8:2. Po vyšachovaní obrany hostí prestrelil všetko čo mu stálo v ceste Fabian.
51. minúta: Na trestnú lavicu hráč Piešťan Jaroslav Rybárik.
Z pohľadu Piešťan ide o bezzubú presilovku bez dlhšieho pobytu v útočnom pásme. Poprad sa bez problémov ubránil.
Hneď na začiatku presilovky unikol Weissman a vyskúšal pozornosť Petra Kuba.
48. minúta: Ďalšia strela Ondreja Otčenáša minula bránu domácich, no na trestnú lavicu odchádza Rataj za hákovanie a Piešťany hrajú presilovku.
46. minúta zápasu: Kubo vyrazil strelu pred Jarolína, ten sa natlačil pred neho, spracoval puk nohou a zasunul ho medzi Kubove betóny – 7:2.
Piešťany odolávajú tlaku domácich.

Druhá tretina: 6:2
39. minúta: Po taktickej chybe Piešťan inkasuje Kubo ďalší gól – 6:2. Domáci obranca naviazal na seba pri modrej čiare až troch hráčov v žltých dresoch. Po následnej strele Malinského Kubo kapituloval.
38. minúta: Vylúčenie na oboch stranách. Ondrej Otčenáš a Arne Kroták odišli na trestnú lavicu.
38. minúta: Roman Sýkora znižuje po krásnej kombinácii spoluhráčov Rybárika a Adriána Kolníka na 5:2. Z ľavej strany zavesil puk pod hornú žŕďku Melicharčíkovej brány.
Individuálny prienik Arne Krotáka končí na Petrovi Kubovi.
34. minúta: Po dlhej dobe strela Piešťan na Melicharčíka z hokejky Sýkoru.
32. minúta: Kubo inkasuje hneď z prvej strely gól. Pre Piešťany už piaty. Postaral sa oň opäť Lukáč.
31. minúta: Domáci zvyšujú náskok o tri góly. Obranca Fabian nahadzoval puk pred bránku a ten skončil za chrbátom Jozefa Ondrejku – 4:1. Ten následne odchádza a uvoľňuje miesto Petrovi Kubovi.
30. minúta: Presilovka pre Poprad. Za hákovanie odchádza z ľadu Adrián Kolník.
30. minúta: O pár sekúnd ďalší gól v sieti Piešťan po zaváhaní obrany hostí. Postaral sa oň Lukáč – 3:1.
29. minúta: Rataj prekonáva strelou švihom Ondrejku a Poprad ide do vedenia 2:1. Ondrejka mal zakrytý výhľad.
Popradský hráči stireľajú z každej pozície.
Hra je rozkúskovaná, väčšinu vhadzovaní vyhráva Poprad a hrá sa v obrannom pásme Piešťan.
Tvrdá strela Otčenáša na Melicharčíka, Poprad vyhadzuje za cenu zakázaného uvoľnenia.
25. minúta: Lapšanský vyrovnáva na 1:1. Puk skackajúci pred bránkoviskom medzi nohami obrancov zasunul do brány. Situácii predchádzala strela, ktorú Ondrejka vyrazil pred seba.
Popradskí hráči nevyužili prečíslenie 3:1 a Ondrejka odolal.
Na trestnú lavicu odchádza Martin Kľučár, nedovolene zastavil prenikajúceho útočníka Popradu.
Pokračuje presilovka Piešťan.
Prvá tretina: 0:1
Prvú tretinu ukončil strelou na Ondrejku Arne Kroták, ktorého nevedeli Piešťanci odstaviť od puku. Gól však nepadol.
Druhú presilovku začali Piešťany lepšie, vytvorili si aj krátky tlak.
Nasleduje 5 minútová presilovka Piešťan.
17. minúta: Zákerný faul domáceho útočníka Davida Skokana na Jozefa Haringa. Na ľad prichádza lekár piešťanského tímu. Haring otrasený odchádza. Skokan si dnes už nezahrá. Dostáva trest 5 minút plus do konca zápasu.
15. minúta: Gól!!!!!!Daniel Rosa premenil samostatný nájazd – 0:1.!!!! K puku sa dostal po strele domácich, ktorá sa odrazila až do stredného pásma.
11. minúta: Roman Sýkora zašliapnutím puku získal útočné pásmo pre Piešťany. Nie však na dlho.
Piešťany sa bránia úspešne, Ondrejka kryl pokusy Arne Krotáka aj obrancu Fabiana.
9. minúta: Presilovka pre Piešťany. Mimorieadne zle zahraná, hostia sa ani nenasťahovali do pásma súpera.
 8. minúta: Piešťany sa ubránili. Jedinú šancu počas presilovky mal Rataj, no nepodarilo sa mu dostať puk za Ondrejkov chrbát.
6. minúta: Prvá presilovka pre Poprad, na trestnú lavicu odchádza Roman Sýkora.
4. minúta: Veľká šanca Popradu, Weissman netrafil odkrytú bránku Piešťan. Piešťany začali bez rešpektu, hrá sa rýchly, no dosť nepresný hokej.
V bránke Piešťan opäť Jozef Ondrejka.

Zostava ŠHK 37 Piešťany: 35 Jozef Ondrejka GK 10 Marián Blaško RD 33 Tomáš Bučka LD 19 Marek Mihálik RW 15 Radoslav Kolník CE 37 Jozef Haring LW 21 Martin Klučár RD 73 Jakub Hanka LD 18 Martin Chylo RW 55 Marek Horský CE 81 Ondrej Otčenáš LW 41 Jakub Kořínek RD 44 Adrián Kolník LD 14 Roman Sýkora RW 17 Peter Učeň CE 24 Jaroslav Rybárik LW 7 Milan Kováč RD 61 Petr Kopejtko LD 88 Daniel Rosa RW 27 Dávid Greň CE 98 Lukáš Fedor LW
Zostava HK Poprad: 92 Marcel Melicherčík GK 2 Štefan Fabian RD 38 Jaroslav Kasík LD 81 Adam Lapšanský RW 55 Igor Rataj CE 13 Arne Kroták LW 30 Michal Segľa RD 18 Marek Dora LD 93 Erik Weissmann RW 16 René Jarolín CE 21 Michal Lukáč LW 89 Ján Brejčák RD 35 Ondřej Malinský LD 41 Marek Bartánus RW 88 Roman Stantien CE 62 Dávid Buc LW 24 Michal Gavalier RD 77 Richard Vojsovič LD 14 Samuel Mlynarovič RW 19 Peter Holečko CE 9 Dávid Skokan LW