Lukáš Lacko víťazom turnaja v Záhrebe

• 28. februára 2009, 18:54
  • Autor:Štefan Gregorička

Seriál medzinárodných mužských a ženských turnajov pokračoval ďalšími podujatiami. Zahrali si na nich aj traja odchovanci piešťanského tenisu. Dominika Cibulková a Magdaléna Rybáriková sa predstavili na dvojmiliónovom turnaji WTA v Spojených arabských emirátoch a Lukáš Lacko na 15-tisícových turnajoch futures v Chorvátsku.

Našim ženám sa v Dubaji príliš nedarilo. Rybáriková vypadla už v prvom kole s Austrálčankou Stosurovou, ktorej podľahla 4:6, 3:6. Cibulková vyhrala v prvom kole nad Rumunskou Cirsteovou 6:4, 6:2, potom si poradila s Bulharkou Pironkovovou 7:6, 6:3, no v treťom kole nakoniec pre vyčerpanosť nedohrala zápas s Ruskou Vesnikovou.
Po vyhratom prvom sete 6:4, v ktorom už Dominika viedla 5:0, prehrala druhý set 1:6 a v treťom za stavu 0:4 zápas vzdala. Na Dominike sa prejavila únava po chorobe, pre ktorú nemohla hrať predchádzajúci turnaj v thajskej Pattayi.
Lukáš Lacko hral na dvoch turnajoch Futures v chorvátskom Záhrebe. Na prvom po úvodnej výhre nad Setkičom z Bosny a Hercegoviny 6:2, 6:2 podľahol v druhom kole Rumunovi Ionitovi 5:7, 6:2, 3:6. Na tomto turnaji si Lukáš zahral spolu s Čechom Mert-lom aj štvorhru, no už v prvom kole podľahli kanadskému páru Chvojka, Raonic 6:7, 4:6.
Na ďalšom turnaji, kde hral Lukáš už len dvojhru, bol oveľa úspešnejší. Po výhre nad nad Chorvátom Bradaričom 6:3, 6:0 mu v druhom kole Gruzínec Basilašvili za stavu 6:1, 4:1 pre Lacka vzdal. Vo štvrťfinále zdolal piešťanský tenista najvyššie nasadeného Slovinca Kavčiča 6:4, 6:3, v semifinále vrátil prehru z prvého turnaja Rumunovi Ionitovi, keď ho zdolal 6:3, 4:6, 6:1 a vo finále si poradil aj s domácim Sančičom, nad ktorým vyhral 6:2, 4:6. 7:5. Po anglickom Sheffielde je to už druhý Lackov triumf na turnajoch futures.