Cesnak medvedí čistí krv, imelo má zázračnú moc!

 • Nezaradené
 • 28. februára 2009, 18:08
 • Autor:V.Dusíková

Aj vy dávete prednosť skôr alternatívnej medicíne a bylinkám ako liekom z farmaceutických spoločností? Bylinkárka Anna Kopáčová z Vrbového na lieky z Božej lekárne nedá dopustiť. Tvrdí, že Boh nám vždy dá rok predtým také bylinky, aké človek bude potrebovať na svoje choroby.

Táto žena má vo svojej bylinkovej záhrade viac ako 70 druhov byliniek. Okrem doma dopestovaných liečiviek však do sypaných čajov, ktoré pripravuje chorým ľuďom z celého Slovenska, pridáva aj bylinky nazbierané v chotári Vrbového a Chtelnice . „Tento rok som si z byliniek pripravila tinktúru – ja jej hovorím slovenské kvapky. Z každej bylinky, ktorú doma mám, som odtrhla kúsok, rastlinky som natlačila do veľkej fľaše, zaliala ražným páleným – krásne vonia," pustila sa do rozprávania Anna Kopáčová. Zaujímalo nás, aké účinky má slovenská bylinka vŕbovka malokvetá. „Je to veľmi dobrá a vzácna bylinka.
V minulosti jej bývalo hojne, žiaľ, teraz akoby sa z našich zemepisných dĺžok vytratila. Vŕbovka lieči prostatu, je užitočná na močový systém, zo zapálených miest vyplavuje všetko, čo tam nemá byť. Je zvláštna tým, že jej môžete vypiť aj hektolitre, nemá totiž žiadne vedľajšie účinky a nie je návyková.
„ Kopáčová upozornila aj na to, že ak sa chcú liečiť imelom, používa sa iba jeho list, nie stopka a bobule. Podľa pradávnych liečiteľov malo imelo zázračnú moc – liečilo všetko. A cez Vianoce liečilo najmä medziľudské vzťahy. Manželské páry a milenci si pod vianočným imelom dávajú bozk na znak vernosti. Kopáčová dodáva: „Imelové listy sa námáčajú čerstvé vo vode a nechajú sa osem až dvanásť hodín lúhovať." Bylinkárka tiež prezradila, ako si pripraviť tinktúru z cesnaku medvedieho, ktorý čistí krv. List alebo cibuľku môžete namočiť do liehu a necháte to pôsobiť 14-21 dní. Kvapky sa užívajú jednoducho – 25 dní. V prvý deň jedna kvapka, druhý deň dve, tretí tri a tak až po 25 kvapku a potom sa ide naspäť. Cesnakové listy sú liečivé aj na omastenom chlebíku posekané ako pažítka.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 4. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Barbory, patrónky baníkov a delostrelcov. Meniny má Barbora, Barbara.
 • 03.12.2022, 22:40
 • Dobré ráno, Piešťany!
Inšpiratívne vianočné stolovanie, čokoládový obraz, vynikajúca vianočná zmrzlina, kávové špeciality, voňavé medovníčky, vlastný hotelácky med, nádherné candy bary, pôsobivé vianočné…
 • 03.12.2022, 22:42
 • Kultúra a spoločnosť / Školy / Piešťany
Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
 • 02.12.2022, 23:02
 • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je pondelok 5. decembra. Tento deň je Svetovým dňom pôdy a Medzinárodným dňom dobrovoľníkov v ekonomickom a sociálnom rozvoji.…
 • 04.12.2022, 23:00
 • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 5. decembra 2022
Meniny má Oto, zajtra Mikuláš