Na medaily nemali

• 24. februára 2009, 14:39
  • Autor:Dušan Zelenay

BRATISLAVA – Uplynulý víkend patril v bratislavskej hale Elán majstrovstvám Slovenska dorastencov a dorasteniek v atletike. Štartovali na nich aj atléti z TJ Družba Piešťany.

Dorastencov zastupoval v šprintérskych disciplínach Boris Beňačka, ktorý skončil v rozbehu na 60 m druhý a vo finále obsadil časom 7,51 sekundy šieste miesto.
V behu na 200 m obsadil časom 24,27 s siedme miesto. Keďže na majstrovstvách Slovenska bežal po prvý raz, možno od neho očakávať, že v budúcnosti nadviaže na tradíciu úspechov piešťanských šprintérov z minulosti.
Dorastenky TJ Družba zastupovali na šampionáte Terézia Beitlová a Daniela Galbičková – obe v behu na 1500 metrov. Beitlová v ňon napokon skončila siedma a Galbičková jedenásta. Vzhľadom na amatérske podmienky piešťanskej atletiky však možno považovať dosiahnuté výsledky za dobré.