Horanský vyhral turnaj v Prahe

• 18. februára 2009, 11:18
  • Autor:Štefan Gregorička

Kolotoč medzinárodných tenisových turnajov sa už rozbehol. „Nasadli“ do neho aj viacerí tenisti TK Kúpele Piešťany. O prvenstve Lukáša Lacka na turnaji v anglickom Sheffielde sme už písali. Tentoraz sa k nemu pridal junior Filip Horanský, ktorý vyhral turnaj v Prahe.

Horanský splnil na medzinárodnom juniorskom turnaji Wilsom Cup v Prahe úlohu favorita. Ako nasadená jednotka nestratil v dvojhre ani set. Na ceste za prvenstvom postupne zdolal českých hráčov Hadravu 6:3, 6:1, Hradského 7:6, 6:4, Beránka 6:4, 6:1, v semifinále Vrnaka 6:1, 6:0 a vo finále Strnada 6:2, 6:1. Ďalší hráč TK Kúpele Michal Brtko prehral už v prvom kole s Čechom Kozelským 1:6, 1:6.
Horanskému sa darilo aj vo štvorhre, kde sa spolu s Ukrajincom Stachovským dostal až do finále. V ňom prehrali s českým párom Strnad, Vrnak 3:6, 3:6. V dvojhre dievčat bola najvyššie nasadenou hráčkou turnaja Chantal Škamlová z TK Kúpele. Tá po výhrach nad Češkami Burto-vou 6:3, 6:2, Bačíkovou 6:3, 6:2 a Makovičkovou 7:5, 5:7, 6:3 podľahla v semifinále neskoršej víťazke podujatia, Ruske Gasparinovej, 5:7, 2:6.

Ďalší piešťanskí hráči sa predstavili na turnajoch dospelých. Lukáš Lacko štartoval na 450-tisícovom turnaji v chorvátskom Záhrebe. V trojkolovej kvalifikácii vyradil Taliana Crugula 7:6, 6:2, Chorváta Topiča 6:4, 6:2 a tretieho najvyššie nasadeného Holanďana Galunga 6:7, 6:4, 6:0.
Žreb hlavnej súťaže mu však neprial, pretože hneď v prvom kole narazil na turnajovú sedmičku a zároveň 29. hráča rebríčka ATP, Chorváta Mária Ančiča. Lacko ho poriadne potrápil, keď mu podľahol až po trojsetovom boji 4:6, 7:6, 5:7.