Našim šachistom sa darilo

  • Nezaradené
  • 12. februára 2009, 15:45
  • Autor:A. Mihálik

Šachové súťaže pokračovali ďalšími stretnutiami. V tretej lige remizovala rezerva ŠK Kúpele Piešťany s Lokomotívou Trnava „C“ 4:4, keď väčšina partií sa skončila nerozhodne. Jediným Piešťancom, ktorý sa tešil zo zisku celého bodu, bol Ján Čuridlo.

Jozef Manák, Michal Gono, Anton Mihálik, Pavol Binčík, Adrián Manák a Vladimír Gubiš prispeli k celkovej remíze ziskom pol bodu. V štvrtej lige vyhrali Kúpele „C" nad Osuským „C" 4,5:0,5 (Ján Čuridlo, Adrián Manák, Michal Šiška a Eduard Ochotnický po 1, Vlado Orviský 0,5).
Kúpele „D" si priviezli body z Chtelnice, kde zdolali tamojší Kamenár 3,5:1,5. Z Chtelničanov remizoval Marián Slabý s Mi-chalom Gonom, Jozef Slabý s Jozefom Bardíkom a Miroslav Kupkovič s Ľudovítom Matejovičom.
Vo zvyšných dvoch partiách prehral Ján Piešťanský s Ľudovítom Nedorostom a Bystrík Pripko s Tomášom Strapkom. V ďalšom zápase tejto súťaže vyhral ZŠK Vrbové nad Dragonom Senica 3:2 (Miroslav Blatnický a Tomáš Bjel po 1, Rudolf Krchnák a Ján Bjel po 0,5).
V zápasoch piatej ligy vyhrali Kúpele Piešťany „D" nad Šúrovcami dvakrát 4,5:0,5. V oboch zápasoch získali po bode Marcel Vereš a Tomáš Fedorko, po pol bode pridal Tomáš Strapko. V prvom dueli uhrali po bode aj Tomáš Škrabák a Peter Horoško, v druhom ich nahradili Samuel Bajaník a Tomáš Gono.
Rezerva Vrbového vyhrala v Trnave s juniormi 5:0 (Dušan Lajda, Ľuboš Bjel, Anton Madžo, Pavol Bajcar a Martin Tomašovič) a 3:2 (Lajda a Tomašovič po 1, L. Bjel a Madžo po 0,5) a vedie súťaž. Šachisti Sokoloviec prehrali v prvom zápase v Trakoviciach 0:5, no v odvete vyhrali 3:2 (Pavol Paulech, Martin Rybanský a Marián Dóczy po 1).

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 29. septembra. Meniny má Michal, Michaela.
  • 28.09.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
Vpredu aj vzadu hasičské autá a medzi nimi pestrý pelotón cyklistov. Na dvojkolesové tátoše nasadli v rámci nesúťažnej disciplíny BOVO…
  • 28.09.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
štvrtok, 29. septembra 2022
Meniny má Michal, Michaela, zajtra Jarolím