Mesto rieši parkovanie, zeleň zaostáva

  • Nezaradené
  • 12. februára 2009, 10:56
  • Autor:A. Drahovská

Projekt rekonštrukcie cesty a chodníkov Teplickej ulice, ktorý spracoval referát dopravy mesta, rieši parkovanie áut na úkor časti stromoradia. Upozorňujú na to členovia komisie MsZ pre ochranu životného prostredia. Zdá sa im, že parkoviská vytláčajú z ulíc stromy aj trávnaté plochy a radnica podáva málo projektov na ochranu zelene.

Pomohol by parkovací dom
Ochranár Kornel Duffek je tiež jedným z členov komisie. Problém dopravy v meste je podľa neho komplikovaný. „Teplická slúži ako hlavná dopravná tepna. Uvedomujeme si, že pre projektantov nebolo jednoduché nájsť kompromis, a preto obetovali časť stromov. Ak však budeme takto pokračovať, čoskoro na uliciach zmizne zeleň," hovorí Duffek.
Členovia navrhli riešiť situáciu pri spracovaní generelu dopravy veľkokapacitným parkovacím domom. Odporúčajú tiež, aby sa Piešťany zapojili do grantového programu Regenerácia sídel. Predsedníčka komisie a poslankyňa za Stranu zelených Eva Wernerová hovorí, že v porovnaní s inými mestami podávame málo enviroprojektov.
„V rámci tohto programu môžu obce žiadať financie na rekonštrukcie parkov, námestí a verejných priestranstiev."
Park bude čakať na výzvy
Vedúci referátu životného prostredia mesta Ján Baranovič na kritiku reaguje, že všade, kde to situácia dovolí, používa mesto na parkovacie miesta zatrávňovaciu dlažbu. Najbližšie sa to bude týkať Čkalovovej ulice.
V rámci enviroprogramov mesto tiež podalo projekt na výstavbu kompostárne, ale čaká aj na nové výzvy ministerstiev v tomto roku. „Ak bude niektorá z nich vhodná, požiadame o financie na rekonštrukciu časti mestského parku v Sadoch Andreja Kmeťa."

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 5. marca 2024
Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav, Radoslava