Pstruhov ťahali spod ľadu

  • Nezaradené
  • 27. januára 2009, 09:07
  • Autor:Michal Petruška

Športoví rybári chytajúci na prívlač sa v sobotu dopoludnia stretli na Striebornici. Majiteľ jazera Juraj Mrázik pre nich pripravil preteky v love rýb na dierkach. Ide o lov na zamrznutom jazere či rieke, kedy si pred nahodením návnady treba v ľade prevŕtať otvor.

Ľad na Striebornici mal aj napriek odmäku úctyhodných 20 centimetrov a tridsiatku zaregistrovaných súťažiacich bez problémov udržal. Možnosť zarybárčiť si na ňom využili aj lovci z Čiech vrátane aktuálneho dvojnásobného majstra sveta v tomto športe Jozefa Foltýna z Moravy.
Na Striebornici však nebol prvoradý počet ulovených pstruhov. „Ide predovšetkým o dobrú náladu, ktorá na takýchto pretekoch býva. Všetci sa tu poznajú a to, že sa vidíme párkrát za rok vieme oceniť a vychutnať si to,“ povedal o akcii organizátor Juraj Mrázik. V troch súťažných kolách nachytal najviac rýb Pavol Karkuš z Martina (10 kusov). Rastislav Kuhajda z Piešťan obsadil tretie miesto.


V počte pádov na ľade vyhral Piešťanec Ladislav Rebro pred Pavlom Francom z Púchova.


Lov na dierkach, ako tento spôsob rybačky znalci nazývajú, je na revíroch rybárskeho zväzu zakázaný. Ryby by totiž mali mať počas zimovania kľud a ničím nerušený odpočinok. Na súkromných jazerách však prichádzajú do úvahy výnimky, pretože stav rýb je v nich pravidelne dopĺňaný. Michal Petruška

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Pieskoviská v Piešťanoch sa pomaly pripravujú na nájazdy malých návštevníkov. Zašpinenému a vyfúkanému piesku po zime odzvonilo a bol nahradený…
  • 01.03.2024, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
sobota, 2. marca 2024
Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila