Pstruhov ťahali spod ľadu

  • Nezaradené
  • 27. januára 2009, 09:07
  • Autor:Michal Petruška

Športoví rybári chytajúci na prívlač sa v sobotu dopoludnia stretli na Striebornici. Majiteľ jazera Juraj Mrázik pre nich pripravil preteky v love rýb na dierkach. Ide o lov na zamrznutom jazere či rieke, kedy si pred nahodením návnady treba v ľade prevŕtať otvor.

Ľad na Striebornici mal aj napriek odmäku úctyhodných 20 centimetrov a tridsiatku zaregistrovaných súťažiacich bez problémov udržal. Možnosť zarybárčiť si na ňom využili aj lovci z Čiech vrátane aktuálneho dvojnásobného majstra sveta v tomto športe Jozefa Foltýna z Moravy.
Na Striebornici však nebol prvoradý počet ulovených pstruhov. „Ide predovšetkým o dobrú náladu, ktorá na takýchto pretekoch býva. Všetci sa tu poznajú a to, že sa vidíme párkrát za rok vieme oceniť a vychutnať si to,“ povedal o akcii organizátor Juraj Mrázik. V troch súťažných kolách nachytal najviac rýb Pavol Karkuš z Martina (10 kusov). Rastislav Kuhajda z Piešťan obsadil tretie miesto.


V počte pádov na ľade vyhral Piešťanec Ladislav Rebro pred Pavlom Francom z Púchova.


Lov na dierkach, ako tento spôsob rybačky znalci nazývajú, je na revíroch rybárskeho zväzu zakázaný. Ryby by totiž mali mať počas zimovania kľud a ničím nerušený odpočinok. Na súkromných jazerách však prichádzajú do úvahy výnimky, pretože stav rýb je v nich pravidelne dopĺňaný. Michal Petruška

0 Shares

Najnovšie správy

Advent je čas, keď sa máme stíšiť a zamyslieť sa nad tým, čo ovplyvňuje naše zásadné rozhodnutia, kam smeruje naša…
  • 02.12.2022, 23:02
  • Kultúra a spoločnosť / Región
Dnes je sobota 3. decembra. Tento deň je Sviatkom sv. Františka Xaverského, patróna diela šírenia viery (misionárov) a Medzinárodným dňom…
  • 02.12.2022, 23:00
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 3. decembra 2022
Meniny má Oldrich, zajtra Barbora