Najviac korún vyhral Orviský

• 15. januára 2009, 11:00
  • Autor:Štefan Gregorička

Trebatice – Už po deviaty raz sa zišli v Trebaticiach mariášisti z celého nášho regiónu, aby bojovali o prvenstvo v Trojkráľovom turnaji. Bol to zároveň posledný kartársky turnaj v okrese, ktorý sa hral ešte za slovenské koruny.

V konkurencii 39 hráčov ich mal po záverečnom piatom kole najviac Štefan Orviský z Moravian. Jeho čistý zisk po odrátaní vlastného vkladu bol 234 korún. Orviský vyhral z piatich kôl štyri a raz bol druhý, za čo získal 23 bodov.
Rovnaký počet mal aj druhý Pavlovič z Piešťan, ten však vyhral o šesťdesiat korún menej. Aj o poradí na treťom až piatom mieste rozhodoval pri rovnakom počte 21 bodov väčší počet vyhratých peňazí. O bronzovej priečke Reška z Dolného Lopašova rozhodli štyri koruny, o ktoré nahral viac ako najlepší domáci kartár Marián Moravčík.
Okrem tejto štvorice skončili v prvej desiatke Peťko z D. Lopašova, Chrena z Moravian, Masarovič z Piešťan, F. Današ z Vrbového, Chnápko z Kocuríc a Ilenčík z D. Lopašova. Hoci turnaj dopadol dobre, jeho riaditeľ Jozef Svetlík čakal vyššiu účasť: „Viacerí neprišli pre chorobu a niektorých odradila zima na cestách. Verím, že o rok bude účasť oveľa vyššia."