Bytový podnik nedostatok plynu ešte nepocítil

  • Nezaradené
  • 9. januára 2009, 09:19
  • Autor:Viera Dusíková

V súvislosti s krízou v dodávke plynu sú konatelia Bytového podniku Piešťany Eva Koláriková a Ján Ballay v rovnakom napätí, ako väčšina obyvateľov Slovenska.

„S veľkou pozornosťou a napätím sledujeme vývoj v dodávke plynu z Ruska na naše územie. Nakoľko v našom prípade nemáme žiadne náhradné riešenia za zemný plyn ako médium, je situácia v tomto smere skutočne vážna“, hovorí Ján Ballay.
„V súčasnom období si náš dodávateľ, ktorým je akciová spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel plní zmluvné množstvá. Našťastie, vyhlásený stav núdze sa zatiaľ na výrobcov tepla pre domácnosti nevzťahuje. Kompletná výroba tepla je zabezpečená výlučne zo zemného plynu a v súčasnom období neexistuje žiadna iná alternatíva na zabezpečenie výroby tepla a TÚV z nami prevádzkových zdrojov“, dopĺňa jeho slová Eva Koláriková.
Bytový podnik v Piešťanoch vyrába teplo v 30 kotolniach nášho mesta. Dodáva ho 254 bytovým domom do viac ako šesťtisíc domácností a tiež pre Bytové družstvo. Okrem toho pomocou zemného plynu vykuruje školu, ale aj podnikateľské subjekty a zdravotnícke zariadenia.

Celý rozhovor s konateľmi Bytového podniku Piešťany si prečítate v pripravovanom vydaní Piešťanského týždňa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 9. júna 2023
Meniny má Stanislava, zajtra Margaréta