Coro Laudamus zaujal najviac

  • Nezaradené
  • 15. decembra 2008, 12:00
  • Autor:(ad)

Program druhej adventnej nedele, ktorý sa niesol v medzinárodnom duchu, sa vydaril. Počasie bolo k návštevníkom centra milostivé, hoci občas pohrozilo drobnými prehánkami. Stánky ponúkali medovníky, darčeky a najväčší rad sa, ako inak, tvoril pred tými s medovinou a vareným grogom.

Na pódiu sa striedali zahraničné spevácke zbory, ktoré sa deň predtým predstavili aj v KSC Fontána v programe Vianočné impresie. Ako prvý vystúpil fínsky Jyranko-Kuoro, po ňom nasledoval Chor Cantori del Mattino z Talianska. Poľské koledy predviedli dievčatá z poznaňského Choru Sonanntes.
Primátorovi Removi Cicuttovi sa podarilo druhú sviecu na adventnom venci zapáliť hneď na prvýkrát, a keďže spevákov z Poděbrad skolila chrípka, program ukončil o čosi skôr piešťanský Coro Laudamus. Keď podvečerným mestom zaznel zvučný chorál nášho zboru, utíchla aj tichá vrava medzi divákmi.
Jeho vystúpenie bolo naozaj dôstojnou záverečnou bodkou za sviatočným dňom. Budúcu nedeľu si prídu na svoje priaznivci dychovky a folklóru, ktorých čakajú Vianoce s Boro-vienkou a folklórne Vianoce so súborom Poleno z Bratislavy. Primátor bude nalievať návštevníkom horúci čaj a na pešej zóne ožije tradičný betlehem.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána