Absolutio dokončia do Silvestra

  • Nezaradené
  • 15. decembra 2008, 11:54
  • Autor:(ad)

Na rohu Bratislavskej cesty a Teplickej ulice vyrástla rýchlym tempom výšková budova. Nebude to však polyfunkčný objekt ako väčšina nových stavieb roztrúsených po celom meste, ale administratívne sídlo s názvom Absolutio.

Stavia ho spoločnosť Do-points z Bratislavy. Ako nás informoval konateľ firmy Dalimil Ospalý, skončiť by mali ešte toho roku. Na ploche 2000 metrov štvorcových a štyroch poschodiach budú kancelárie, v ktorých sa usídli spoločnosť Home Credit Slovakia.
Celé prvé nadzemné podlažie bude určené na parkovanie pre užívateľov budovy a ich hostí. Absolutio spĺňa podľa Dalimila Ospalého parametre kancelárskych priestorov A kategórie. Je vybavené vzduchotechnikou a klimatizáciou, optickými sieťami a antistatickými kobercami.


Použitie moderných materiálov by malo byť zárukou nízkej energetickej náročnosti budovy. Konateľ firmy považuje za pozitívum aj to, že stavba nevznikla na zelenej lúke, ale využila priestor na rohu ulíc Teplická a Bratislavská, kde sa po demolácii starých domov viac ako 15 rokov iba odkladali nepotrebné veci a stavebný odpad.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. júna. Tento deň je Dňom najlepších priateľov a Medzinárodným dňom oceánov. Meniny má Medard.
  • 07.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. júna 2023
Meniny má Medard, zajtra Stanislava