V meste pribudnú mladé stromy

  • Nezaradené
  • 11. novembra 2008, 09:46
  • Autor:ad

V uliciach Piešťan plánuje mesto postupne vysadiť 113 listnatých a ihličnatých stromov rôznych druhov. Niektoré zaplnia diery po vyrúbaných drevinách, iné oživia okolie nových ciest či stavieb, ďalšie om ladia park.

Ako nám povedal Ján Baranovič, vedúci referátu životného prostredia mesta, nedávno rekonštruovaná Hollého ulica (za vojenským kúpeľným ústavom) dostane 21 agátov bielych, pri detskom ihrisku na Juhu budú poskytovať tieň javory, smrek a dve liesky. „V areáli Základnej školy na Mojmírovej ulici pribudne šesť dubov a 14 borovíc. Borovice čierne vysadíme aj na ihrisku Inčučuna za Priorom," hovorí J. Baranovič. Nahradia tam topole, ktoré museli odpíliť, lebo už boli pre hrajúce sa deti nebezpečné.
Desať čerešní pílkatých, známych skôr pod názvom sakura, pôjde do stredového pásu na Nálepkovej ulici. Mesto podopĺňa zeleň aj na sídlisku A. Hlinku, na Vodárenskej, Kukučínovej či Radlinského ulici, kde zapustia korene lipy, jasene a ďalšie dreviny. Menšia kolónia jaseňov vznikne aj na trávniku pri parkovisku vedľa Billy. Tridsať mladých a zdravých prírastkov zasa osvieži pagaštanovú alej v mestskom parku pri Dome umenia.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich