Tucet prvenstiev pre našich z piešťanských klubov

• 11. novembra 2008, 12:37
  • Autor:(šg)

NOVÉ ZÁMKY – Na plaveckých pretekoch Pohár delfína v Nových Zámkoch štartovali aj plavci oboch piešťanských klubov. Viac sa darilo plavcom PPK, ktorí sa 21-krát dostali na medailové pozície a v hodnotení oddielov obsadili tretie miesto.

Plavci ŠPK Kúpele si vyplávali štrnásť medailí. Z jednotlivcov si najlepšie počínala 13-ročná Katarína Hollá z Piešťanského plaveckého klubu, ktorá vyhrala 100 a 200 metrov znak, 50 a 100 m voľný spôsob, 50 m motýlik a 100 m pol. preteky.
Z ďalších plavcov PPK bol Martin Petrovič prvý na 100 m vsp. a 100 m prsia a druhý na 50 m prsia a vsp. Šárka Ondrejovičová vyhrala 100 m vsp., na 50 m vsp. a motýlik bola tretia, Michaela Orviská bola druhá na 50 m znak a vsp. a tretia v oboch disciplínach na 100 m. Patrícia Labudová skončila tretia na 50 m znak a motýlik a Juraj Bílený na 100 a 200 m znak.
Z plavcov Kúpeľov sa najviac darilo Edite Bogárovej, ktorá získala v kategórii 14-ročných zlatú medailu na 50 metrov voľný spôsob, na 100 m polohové preteky a 100 m vsp. bola druhá a na 100 a 200 m znak tretia.
Mária Gajdošechová si vyplávala zlatú medailu na 200 m prsia a na 50 a 100 m prsia bola druhá. Paulína Čiriková skončila druhá na 50 m motýlik a 50 m vsp., navyše bola tretia na 100 pol. preteky.
V kategórii 13-ročných žiakov si Adrián Babiš vyplával zlato na 50 m znak a bronz na 50 m prsia a medzi 12-ročnými doplával Filip Julíny na 100 m prsia na bronzovej pozícii.