Naše gymnázium prvé na Slovensku

  • Nezaradené
  • 11. novembra 2008, 12:38
  • Autor:Ivan Luknár

SVÄTÝ PETER – V obci Svätý Peter pri Hurbanove vyhlásili výsledky celoslovenskej súťaže Škola roka v športe za školský rok 2007-2008.

V súťaži základných a stredných škôl, ktorú organizovala Slovenská asociácia športu na školách, si úspešne počínalo Gymnázium Pier-ra de Coubertina v Piešťanoch. Gymnazisti z Piešťan sa do tejto súťaže, v ktorej sa hodnotí úspešnosť študentov a školských družstiev vo všetkých športových odvetviach, zapájajú pravidelne.
V tomto roku dosiahli ojedinelý úspech, keď v konkurencii 400 škôl z celého Slovenska vyhrali medzi stredoškolákmi kategóriu chlapcov i dievčat. Navyše obsadili prvé miesto zo všetkých škôl, vrátane základných, aj v ankete Olympijská výchova.
O tento skvelý úspech sa okrem študentov pričinili aj učitelia telovýchovy M. Nádaský, Š. Domonkoš, J. Číž, M. Dubovská, A. Matúšová, J. Studénková, R. Urban, D. Gašparová, J. Šmída a E. Horváthová, ktorí vedú jednotlivé športové krúžky.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 8. decembra. V Piešťanoch sa 8. decembra 1911 narodil staviteľ Jozef Haring, ktorý navrhol množstvo domov v…
  • 07.12.2022, 23:40
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 8. decembra 2022
Meniny má Marína, zajtra Izabela