Na poli zbierali Fordy z kamióna

  • Nezaradené
  • 11. novembra 2008, 11:48
  • Autor:vd

Na diaľnici D1 v smere na Hlohovec sa minulý pondelok v noci prevrátil kamión prevážajúci deväť osobných automobilov značky Ford. Jeden novučičký automobil pristál až v poli. Piešťanskí hasiči asistujúci pri nehode prevrátený kolos ležiaci na krajnici zabezpečili proti požiaru a zamedzili únik prevádzkových kvapalín. Vodičovi sa, našťastie, nič vážne nestalo.

V stredu popoludní hasiči odstránili z cesty na Ulici A. Hlinku spadnutý strom a v piatok zachraňovali dymiace auto na Brezovej ulici. „Naši chlapci odpojili z auta akumulátor, a tak predišli požiaru. Dym sa totiž valil z prístrojovej dosky, kde pravdepodobne nastal skrat na prepínači diaľkového osvetlenia," opisuje zásah operačný dôstojník HaZZ v Piešťanoch.
V ten istý deň záchranári vyšli k požiaru, ktorý mal horieť v rodinnom dome v Hubine. Muž, ktorý im telefonoval, na mieste predpokladaného nešťastia vysvetlil, že mu ktosi do fasády hodil fľaše s neznámou látkou. A keďže predpokladal, že bude zápalná, pre istotu ich zavolal. Ukázalo sa, že išlo o planý poplach, pretože vo fľaši bol zrejme iba motorový olej.
Polícia vyšetruje okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala minulú sobotu v noci na ceste z Vrbového do Prašníka. Mladý vodič auta Audi tu na rovnom úseku cesty pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a zišiel mimo cestu vľavo. Narazil do stromu a následne sa vozidlo odrazilo do druhého stromu, kde zostalo zakliesnené. Privolaní hasiči pomohli záchranárom nešťastníka uvoľniť z auta a naložiť do sanitky. Potom vykonali protipožiarne opatrenia. Podľa hovorcu polície Ľuboša Homolu vodič utrpel stredne ťažké zranenia a nezistili u neho prítomnosť alkoholu. Škoda na vozidle sa pohybuje okolo 350-tisíc korún.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 3. júna. Vo Vrbovom sa v tento deň v roku 1926 narodil dôstojník Anton Muržic. Meniny má…
  • 02.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 4. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom nevinných detských obetí agresie. Meniny má Lenka.
  • 03.06.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 4. júna 2023
Meniny má Lenka, zajtra Laura