Moravcová v Singapure dvakrát vo finálovej osmičke

• 11. novembra 2008, 12:36
  • Autor:Štefan Gregorička

SINGAPUR – Počas prvého novembrového víkendu boli v hlavnom meste Singapuru štvrté preteky sedemdielneho seriálu Svetového pohára v plávaní. Po prvý raz v novej edícii SP sa predstavila aj piešťanská plavkyňa Martina Moravcová.

Táto 32-ročná členka ŠPK Kúpele Piešťany má vo svojej zbierke zo Svetového pohára vyše sto individuálnych víťazstiev a dve celkové prvenstvá. Prvý raz sa tešila z prvenstva pred 15 rokmi, keď ako 17-ročná vyhrala v Miláne preteky na 200 metrov voľný spôsob.
Najviac prvenstiev v jednej sezóne vybojovala v ročníku 2000-2001, v ktorom stála na najvyššom stupni až 27-krát. V súčasnosti už Martina tomuto podujatiu takú pozornosť nevenuje. Aj preto vynechala doterajšie tri tohtoročné preteky v brazílskom Belo Horizonte, juhoafrickom Durbane i austrálskom Sydney, kde v roku 2000 získala obe svoje olympijské medaily.
Martina však nebude štartovať ani na zvyšných troch mítingoch tejto série, ktoré sa uskutočnia v Moskve, Štokholme a Berlíne. V Singapure SP teda začínala a zároveň i končila… Moravcová štartovala počas víkendu v troch disciplínach. Najviac sa jej darilo v jej najsilnejšej, na 100 m motýlik, v ktorej obsadila piate miesto.
V najkratšej krauliarskej disciplíne, šprinte na 50 m, dosiahla v rozplavbách 13. najlepší čas, ktorý jej na postup do finálovej osmičky nestačil. Svoje účinkovanie v tohtoročnom Svetovom pohári zavŕšila pretekmi na 100 m polohové preteky, v ktorých obsadila časom 1:02,74 min šiestu priečku, keď na víťaznú Rusku Svetlanu Karpejevovú strácala v cieli sekundu a 15 stotín.