Košičania nedali našim šancu bodovať

• 4. októbra 2008, 04:32
  • Autor:Ján Zvonček

Prvá nohejbalová liga mužov sa pomaly blíži k záveru základnej časti. Hráči Kúpeľov Piešťany privítali v jej predposlednom kole na domácom ihrisku favorizované mužstvá z Košíc. Najprv podľahli mnohonásobnému majstrovi DPMK 0:4 a rovnakým výsledkom sa skončil aj ich zápas s KAC.

Piešťancom chýbal v oboch zápasoch Daniel Krajčík, ktorý bol pracovne v zahraničí. V súboji s majstrom uhral jediný set Tibenský, ktorý podľahol v záverečnom singli Stupákovi 1:2 na sety. V zápase trojíc podľahli P. Zvonček s Tibenským a Brunovským triu M. Žigala, Stupák, Forray 0:2 a rovnakým výsledkom sa skončili aj oba súboje dvojíc.
Tibenský s Brunovským podľahli M. Žigalovi s Forrayom na sety dvakrát 7:11 a P. Zvonček s Bérešom (striedal J. Zvonček) prehrali s J. Žigalom a Stupákom 9:11 a 9:11. V popoludňajšom súboji s KAC Košice odohrali Piešťanci oveľa vyrovnanejšiu partiu, pretože až tri zo štyroch duelov sa skončili po trojsetovej bitke. ,
Takýmto rezultátom prehrala piešťanská trojica P. Zvonček, Tibenský a Brunovský s triom Belanský, Bertko, Galus. Aj v dvojiciach prehrali P. Zvonček s Tibenským i Brunovský s Bérešom (striedal J. Zvonček) so svojimi súpermi až rozhodujúci tretí set, aj to najtesnejším pomerom 9:11.
Vzáverečnej dvojhre prehral Tibenský s Galusom 0:2 na sety. Ak Piešťanci vyhrajú v poslednom dvojkole doma zápasy s Dobrou Nivou i Revúcou, postúpia do prvej štvorky.