Výhru si vážime, vraví po úspešnom štarte semifinále Čajka Szmereková

Piešťanské Čajky vstúpili do semifinálovej série víťazne, keď v domácej Diplomat aréne zdolali bratislavský Slovan 69:58 a v sérii sa ujali vedenia 1:0. Favorit síce potvrdil svoju kvalitu, no ambiciózny súper ukázal výrazné zlepšenie a domácim nič nedaroval zadarmo.

Mladá reprezentantka SLovenska Ema Szmereková je budúcnosťou Piešťanských Čajok. (Autor: Lukáš Droppan)

Úspešný vstup do semifinálovej série hranej na tri víťazstvá, je pre obhajcu titulu dôležitý. Pred poslednou štvrtinou vyhrávali Čajky o 6 bodov, napokon zdolali Slovan o 11 (69:58).

„Sme radi za prvý bod, ale je to len začiatok. Rozhodla naša tímová hra. Ťažili sme zo stratených lôpt súpera, mali sme rýchle protiútoky a držali sme sa nášho herného plánu,“ pomenovala kľúčové parametre hráčka Piešťan Ema Szmereková.

Slovanistky sa síce viackrát v skóre priblížili, v druhej štvrtine aj na jeden bod, no v celom stretnutí nevyhrávali ani raz.

„Išli sme do zápasu s odhodlaním. Mali sme dobrú energiu a chceli sme odohrať kvalitný duel. Začali sme dobre, chytili sme začiatok, no na rozdiel od ofenzívnej prvej štvrtiny, sme v druhej nastrieľali iba 8 bodov. Myslím si, že to bola kľúčová časť zápasu,“ zamyslela sa nad príčinou prehry Ema Rodáková z BC Slovan Bratislava.

Piešťany mali v zápase o 7 doskokov viac ako súper, premenili 11 z 12 trestných hodov a urobili o 2 straty menej. Obidva tímy mali po tri strelkyne s dvojciferným počtom bodov. V piešťanskom družstve to boli 12-bodová Farcyová, 11-bodová Herminjardová a 10-bodová Schwarzová. Za Slovan dosiahli dvojcifernú métu 15-bodová Fadrhonsová, 12-bodová Keltosová a 10-bodová Tripkovičová.

Tréner Čajok Peter Jankovič pred semifinálovou sériou hovoril o tom, že Slovan netreba podceniť, čo si jeho zverenky zobrali k srdcu.

„Slovan je kvalitný súper a je vidieť, že sa posúva od zápasu k zápasu. O to viac si vážime toto víťazstvo. Vieme, že nás čakajú ešte náročné zápasy a určite nechceme nič podceniť,“ doplnila Szmereková, ktorá si v stretnutí pripísala 9 bodov.

Aj bratislavský celkom mal v zápase lepšie sekvencie hry, od ktorých sa môže odraziť do ďalších bojov.

„Vždy máme dobré pasáže, ale taktiež máme aj výpadky, ktorým sa musíme vyvarovať. Viac sa sústredíme na obranné taktiky a precíznosť v útoku. Každá vieme, čo môžeme urobiť lepšie, tak verím, že v ďalšom zápase to ukážeme,“ praje si Rodáková, ktorá dala v prvom semifinálovom dueli 9 bodov.

Ďalší zápas v sérii je na programe už v stredu 1. apríla od 17:00 hod. v bratislavskej Gopass aréne. Slovanistky v nadstavbovom domácom vzájomnom zápase, začiatkom marca, piešťanské súperky poriadne potrápili a vtedy prehrali len o 4 body (71:75).

„Verím že v ďalších zápasoch zlepšíme komunikáciu, zrýchlime pohyb lopty a navzájom sa budeme podporovať. Pôjdeme do zápasu s rovnakým nasadením ako v sobotu. Prejdeme si veci, ktoré potrebujeme zlepšiť alebo zmeniť a ideme vyrovnať sériu,“ vyhlásila Ema Rodáková zo Slovana.

„Dôležité bude udržať koncentráciu celých 40 minút a podať tímový výkon. Slovan bude mať výhodu domáceho prostredia, čo im v poslednom vzájomnom zápase v Bratislave vyhovovalo. My sa však chceme sústrediť na seba, podať čo najlepší výkon a získať druhý bod v sérii,“ uzavrela slovenská reprezentantka v službách Piešťan Ema Szmereková.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 23. mája. Tento deň je Svetovým dňom korytnačiek. Meniny má Želmíra.
  • 23.05.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 24. mája. Tento deň je Európskym dňom národných parkov. Meniny má Ela.
  • 24.05.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 25. mája. Tento deň je Sviatkom sv. Urbana – patróna vinohradníkov, Medzinárodným dňom nezvestných detí a Dňom…
  • 25.05.2026, 00:02
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 26. mája 2026
Meniny má Dušan, zajtra Iveta