Orchester VŠMU prinesie operu i symfóniu

  • Pozývame Vás / Piešťanský týždeň / Kultúra a spoločnosť
  • 11. februára 2026, 08:24

V Dome umenia Slovenskej filharmónie v Piešťanoch sa v nedeľu 1. marca o 17.00 h uskutoční koncert Symfonického orchestra Vysokej školy múzických umení v Bratislave.

Počas koncertu predvedú svoje talenty študenti hudobného odboru VŠMU. (Autor: archív DU SF )

Pod taktovkou dirigenta Ondreja Olosa sa predstavia talentovaní poslucháči VŠMU spolu so sólistkami – speváčkou Ljubov Ostrovskou a klaviristkou Irodaghon Shamsievou. Program koncertu ponúkne diela významných skladateľov rôznych hudobných období – Vincenza Belliniho, Alexandra Moyzesa a Dmitrija Šostakoviča. Koncert poskytne publiku možnosť vypočuť si známe diela v podaní nastupujúcej generácie profesionálnych hudobníkov. Vstupenky si možno zakúpiť v pokladni Domu umenia alebo online na domumenia-piestany.sk a ticketportal.sk.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta