Hoteláci bodovali na Vínnom Cocktail Cupe

Študenti Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch opäť pozdvihli meno školy v medzinárodnom meradle. V dňoch 15.-16. januára sa v moravskom meste Bzenec konala prestížna barmanská súťaž Vínny Cocktail Cup 2026, kde piešťanskí hoteláci vybojovali popredné umiestnenia medzi konkurenciou z Českej republiky a zo Slovenska.

Dávid Török a Michaela Ledényi súťažili na prestížnom podujatí. (Autor: FB Ladislav Blaškovič)

Vínny Cocktail Cup je odborná súťaž, ktorú organizuje partnerská škola v Bzenci ako medzinárodnú platformu pre mladých barmanov a baristov. Úlohou študentov je pripraviť originálny miešaný nápoj, ktorý často obsahuje miestne víno, absolvovať vedomostný test o nápojoch a predviesť techniku nalievania pred odbornou porotou. Súťaž pritom preveruje nielen chuťové zručnosti, ale aj kreativitu, prezentáciu a schopnosť komunikovať o svojom diele.

„V tomto roku našu školu na podujatí úspešne reprezentovali Dávid Török spolu s Michaelou Ledényi, ktorá svojím výkonom zaujala odbornú porotu natoľko, že získala výborné tretie miesto vo svojej kategórii,“ pochválil sa riaditeľ „hotelky“ Ladislav Blaškovič na svojej facebookovej stránke, ktorú pravidelne zásobuje informáciami o úspechoch svojich študentov. Riaditeľ tiež poďakoval pedagogičke Nikole Krahulcovej, ktorá študentov pripravovala a motivovala k čo najlepšiemu výkonu.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 8. mája. Tento deň je Dňom víťazstva nad fašizmom a Svetovým dňom červeného kríža. Meniny má Ingrida.
  • 08.05.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 9. mája. Tento deň je Dňom Európy a Európskym dňom opery. Meniny má Roland.
  • 09.05.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 9. mája 2026
Meniny má Roland, zajtra Viktória