Stretli sa po 70 rokoch, odkedy boli prváčikovia

  • Kultúra a spoločnosť
  • 4. novembra 2025, 00:01

Bývalí spolužiaci, ktorí oslavujú 70 rokov od nástupu do prvej triedy základnej školy v budove vtedajšej SVŠ v Piešťanoch, terajšom gymnáziu, sa stretli v piatok 17. októbra v reštaurácii Muškát.

Na stretnutie do reštaurácie Muškát prišlo 16 bývalých spolužiakov z prvej triedy. (Autor: Vladimír Oravec)

Triednou učiteľkou v prvom ročníku bola pani Javorská a v triede ich bolo 32 žiakov. Teraz sa streli len šestnásti, niekoľko bývalých spolužiakov nemohlo prísť a niektorí už nežijú. Aj tak sú však stále dobrá partia, ktorá sa rada stretne a zaspomína si.

(eb)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta