Noc kostolov na Katarínke

  • Kultúra a spoločnosť
  • 23. júna 2024, 00:03

Stará hudba, omastené chleby, kúsok histórie či teplý čaj – aj takto vyzerala Noc kostolov na Katarínke. V piatok 7. júna sem zavítalo takmer 150 návštevníkov.

(Autor: Peter Herceg)

Pri západe slnka sa večer začal svätou omšou k Božskému srdcu Ježišovmu. Vlastnými piesňami ju sprevádzal Katarínkovský zbor. Program pokračoval koncertom v podaní významného a na medzinárodnej úrovni uznávaného súboru Musica Aeterna. Špičkoví interpreti prítomným pod vedením Petra Zajíčka hrou na pôvodných nástrojoch z pred-klasického obdobia priblížili okrem iného aj skladby Georga Philippa Telemanna či Samuela Capricorna.

Počas celého včera, no najmä po skončení koncertu záujemcom vyškolení sprievodcovia poskytli náhľad do histórie miesta. Popritom pre nich boli pripravené suveníry, mastené chleby, čaj či priestor na stíšenie pri Sandamiánskom kríži.

Z akcie ľudia odchádzali nielen nasýtení, ale aj duchovne a kultúrne obohatení.

o.z. Katarínka

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 4. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom proti chovu delfínov v zajatí. Meniny má Prokop.
  • 04.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Bývalý hotel v lokalite Sĺňava II, na Odborárskej ulici v obci Banka, ktorý dlhé roky chátral, vo štvrtok 26. júna…
  • 04.07.2025, 00:01
  • Spravodajstvo
piatok, 4. júla 2025
Meniny má Prokop, zajtra Cyril, Metod