Eliška Drahovská je majsterkou Slovenska

• atletika / Šport
  • 13. júna 2023, 22:30

V úvode júna sa konali Majstrovstvá Slovenska dorastencov v ľahkej atletike. O cenné kovy a dobré umiestnenia sa usilovali aj dvaja dorastenci a dvaja žiaci z Atletického klubu TJ Družba Piešťany.

Atlétov TJ Družba Piešťany vedie trénerka Annamária Halmová. (Autor: archív autora)

Dorastenka Eliška Drahovská v behu na 3000 metrov obsadila piate miesto a v behu na 2000 m cez prekážky sa stala majsterkou Slovenska, čo jej zabezpečilo nomináciu na medzinárodné preteky, ktoré sa budú konať v Slovinsku. Tam sa predstaví v konkurencii reprezentantov štyroch krajín.

Matúš Kubala v behu na 800 m si vytvoril nový osobný rekord a v behu na 2000 m cez prekážky vybojoval striebro. Zorka Krupová, ktorá je ešte žiačkou, obsadila v behu na 400 m šieste miesto a v behu na 400 m cez prekážky ôsme. Adam Massalkhi si v behu na 800 m zlepšil svoje osobné maximum o štyri sekundy a v behu na 1500 m skončil na ôsmej priečke.