Žiaci zo ZŠ Brezová sa stali majstrami okresu v basketbale

• Školy
  • 7. júna 2023, 18:25

Záver školského roka 2022/23 sa pomaly blíži, a tak sa končia aj školské športové súťaže. V uplynulom týždni vyvrcholili súťaže okresným kolom v basketbale žiakov základných škôl.

Chlapci zo ZŠ Brezová s učiteľom Štefanom Hauserom. (Autor: archív CVČ Ahoj)

Organizátorom z Centra voľného času Ahoj v Piešťanoch sa prihlásilo rekordných 11 škôl z celého okresu. Družstvá boli rozdelené do štyroch základných skupín, z ktorých víťazi postúpili do finálového turnaja, ktorý sa konal na ZŠ F. E. Scherera Piešťany. V ňom si suverénne počínali chlapci zo ZŠ Brezová, ktorí prešli turnajom bez jedinej prehry a stali sa majstrom okresu. Na druhej priečke sa umiestnila ZŠ Holubyho a tretiu obsadila ZŠ F. E. Scherera.

Táto súťaž síce nebola postupová, ale ukázalo sa, že basketbal je v našom okrese veľmi populárny šport, o čom svedčí účasť škôl.