COVID automat sa do 18. januára nebude uplatňovať

  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
  • 7. januára 2022, 12:53

COVID automat sa do 18. januára 2022 vrátane nebude uplatňovať. Vyplýva to z návrhu aktualizácie Alert systému pre monitorovanie vývoja pandémie a prijímanie opatrení proti SARS-CoV-2, ktorého zmenu v piatok na online rokovaní schválila Vláda SR


„V zmysle uznesenia vlády bol COVID automat pozastavený počas zákazu vychádzania. Keďže zákaz vychádzania sa končí v najbližšiu nedeľu, od pondelka by začal automaticky platiť COVID automat, preto vláda musela rozhodnúť o jeho pozastavení,” informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová.

Kabinet piatkovým uznesením konkrétne rozhodol, že sa nebude na rokovanie vlády predkladať aktualizácia mapy okresov podľa aktuálnej rizikovej úrovne na základe vyhodnotenia COVIDU automatu, a ani sa nebude verejnosť raz týždenne informovať o rizikovej úrovni jednotlivých okresov. Do 18. januára tiež hlavný hygienik nebude prijímať opatrenia vzťahujúce sa na obmedzenie prevádzok a hromadných podujatí, ktoré z COVID automatu vyplývajú.

sita

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta