Vláda definitívne rozhodla: Niektoré ročníky sa od 8. februára vrátia do škôl

  • Spravodajstvo
  • 3. februára 2021, 12:23

Žiaci materských škôl, prvého stupňa základných škôl a končiaci ročník stredných škôl sa od pondelka 8. februára za sprísnených podmienok vrátia do školských lavíc. Na dnešnej tlačovej konferencii to povedal minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO). Zároveň ozrejmil, že navrhnutý COVID automat schválila vláda s malými zmenami tak, ako to navrhla pandemická komisia vlády.

(Autor: UV SR)

Minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) uviedol, že pri otváraní škôl postupovali aj na základe konzultácií s jednotlivými ministrami školstva či veľvyslancami ostatných krajín, ktoré školy buď otvorili, alebo ich budú v týchto týždňoch otvárať. „Zhodli sme sa na tom, že vzdelávanie mladých ľudí je naozaj dôležité a nemôže byť dlhodobo prerušené,“ priblížil. Ďalšie otázky k školstvu plánuje zodpovedať na tlačovej konferencii o 13:00.

(SITA)

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. júna 2026
Meniny má Sidónia, zajtra Ján