Tupý majstrom Slovenska

• 15. júla 2015, 16:09

Slovenský pohár v cyklistike Masters Merida Cup pokračoval v sobotu v Poprade 11. kolom, ktoré bolo zároveň majstrovstvami Slovenska v pretekoch s hromadným štartom.

Milan Tupý, člen Cyklistického klubu Piešťany, si viedol opäť úspešne. Vo svojej kategórii obsadil zo značným náskokom prvé miesto a získal majstrovský titul. Štart i cieľ bol pred športovou halou Aréna v Poprade a trať viedla podtatranským prostredím z Poradu cez Kvetnicu do obce Hranovnica, ďalej pokračovala do Spišského Bystrého a späť do Popradu. Okruh mal 22 kilometrov a pretekári ho išli niekoľkokrát, záležalo na vekovej kategórii. Počasie bolo cyklisticky vynikajúce, 22-25 stupňov, a zo značnej časti okruhu bola vidieť krásna slnečná panoráma Vysokých Tatier.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 29, ktoré je v predaji od 14. júla.