Kanoisti ŠK Kajak získali sedem medailí

  • Kanoistika / Šport
  • 26. mája 2015, 13:50
  • Autor:S. Valová

Vodácka sezóna pre mladých kanoistov do 13 rokov z klubu ŠK Kajak Moravany nad Váhom sa oficiálne začala 9.-10. mája. Moravanci sa zúčastnili majstrovstiev Slovenska na dlhých tratiach v Trenčíne, kde sa pretekalo na 5000 metrov v disciplínach K1, C1, K2 a C2. Vodáci z ŠK Kajak vybojovali dva majstrovské tituly a spolu sedem medailí.

Oba tituly získala po tvrdom boji Lucia Valová v K1 aj v C1 a v K2 prišla s Marcelou Ďurišovou na treťom mieste. Lukáš Valo si vypádloval dve strieborné medaily v C1 a spolu s Dávidom Galom aj v C2. K medailistom sa pridali aj Martina Havrilová, ktorá skončila v C1 druhá, a Silvia Moravčíková bola tretia v tej istej kategórii. Len pár sekúnd delilo Miu Alice Hjartaker od tretej priečky v K1 a tesne za ňou dopádlovala aj Lucia Prouzová. V K2 získali obe dievčatá v spoločnej posádke piate miesto. Druhé skončili v C2 Martina Havrilová so Silviou Moravčíkovov v kategórii junioriek.
Zimná príprava pod vedením trénera Juraja Homolu tak priniesla svoje prvé ovocie a je výborným začiatkom letnej sezóny.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 22, ktoré je v predaji od 26. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 26. júna 2026
Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava