KORONAVÍRUS: V utorok pribudlo 37 infikovaných

  • Piešťanský týždeň / Nezaradené / Spravodajstvo
  • 22. júla 2020, 11:52

Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa na Slovensku nakazilo už 2 058 ľudí, vyliečilo sa 1 556.

Testovanie na prítomnosť COVID-19. (Autor: Viera Dusíková)

V utorok pribudlo 37 infikovaných koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa tak na Slovensku nakazilo už 2 058 ľudí. Uplynulý deň urobili laboratóriá takmer 2 600 testov, spolu otestovali už vyše 246-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa 18 ďalších pacientov. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na 1 556.

Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR na svojej webovej stránke, počet hospitalizovaných pacientov klesol na 16. U desiatich z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii nikto.

Po utorkovom testovaní pribudlo 12 prípadov nákazy koronavírusom v okrese Nitra. Sedem nakazených potvrdili v okrese Bratislava, po dvoch prípadoch evidujú v okresoch Prievidza, Bánovce nad Bebravou, Dunajská Streda, Banská Štiavnica a Žilina. Zhodne po jednom novom infikovanom majú okresy Nové Mesto nad Váhom, Rimavská Sobota, Trenčín, Prešov, Nové Zámky, Pezinok, Komárno a Humenné. Je medzi nimi 26 mužov a 11 žien, sú vo veku od 10 do 76 rokov.

sita

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta