Veslár Babač znova vo finále Svetového pohára

• Veslovanie / Šport
  • 24. júla 2010, 22:50
  • Autor:Štefan Gregorička

PIEŠŤANY – Piešťanský veslár Lukáš Babač si v tomto roku v skife ľahkých váh výborne počína na pretekoch Svetového pohára. Po štvrtom mieste zo slovinského Bledu a jedenástom z nemeckého Mníchova pridal šieste miesto zo záverečného podujatia, ktoré bolo v švajčiarskom Luzerne.

Lukáš začal tretie kolo SP víťazstvom vo svojej rozjazde. Hoci ešte 500 metrov pred cieľom bol druhý za Francúzom Goissetom, napokon ho zdolal o 75 stotín sekundy. Vo štvrťfinále skončil druhý za Maďarom Galambosom, ktorý napokon preteky SP v Luzerne vyhral. Podobe ako v rozjazde, aj tentoraz si Lukáš polepšil v záverečnom finiši, v ktorom o 22 stotín sekundy predstihol dovtedy druhého Dána Stephansona.

Vo finále sa veslárovi VK Sĺňava Piešťany už tak nedarilo. Hoci po polovici pretekov bol zverenec trénera Václava Kacířa na piatej pozícii, nezvládol záver a do cieľa dovesloval na poslednom šiestom mieste. Víťazom pretekov v Luzerne sa v skife ľahkých váh stal Maďar Galambos pred Holanďanom Schoutenom