Piešťanská nemocnica ukončila zmluvu s Medical Group

  • Spravodajstvo
  • 30. decembra 2014, 11:01
  • Autor:sita

Piešťanská Nemocnica Alexandra Wintera zverejnila dohodu o ukončení zmluvy na dodávku CT prístroja so spoločnosťou Medical Group SK. Z dohody vyplýva, že spoločnosť nemocnici nedodá prístroj za 1,6 milióna eur a žiadna zo strán si nebude uplatňovať „akékoľvek sankcie, zmluvné pokuty a odškodnenia“. Dohoda nadobudla účinnosť 24. decembra.

Spoločnosť Medical Group SK sa zaviazala nemocnici dodať CT prístroj v polovici októbra. Médiá vzápätí priniesli informácie o predraženom prístroji. Nákup prístroja stál miesto ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú, podpredsedníčku NR SR Renátu Zmajkovičovú a napokon aj predsedu NR SR Pavla Pašku. Riaditeľka Nemocnice Alexandra Wintera Mária Domčeková na základe medializovaných informácií požiadala dodávateľa CT prístroja o ukončenie zmluvy, aj keď verejné obstarávanie podľa nej prebehlo v súlade so zákonom.

Správnosť postupu po technickej stránke potvrdil aj Výbor NR SR pre zdravotníctvo po poslaneckom prieskume v nemocnici. Otázniky však zostali okolo ceny, ktorá bola výrazne vyššia ako ceny podobných prístrojov pred dvoma rokmi. Piešťanská nemocnica začiatkom decembra obnovila prevádzku staršieho CT prístroja, ktorý bol pôvodne demontovaný. Správna rada o novom verejnom obstarávaní na zariadenie zatiaľ nerozhodla.ni a noci nechce stráviť v útulku.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. júna 2026
Meniny má Sidónia, zajtra Ján