Aj v Novom Meste nad Váhom má nákaza cestovateľskú anamnézu

V okrese Nové Mesto nad Váhom boli zistené dva pozitívne nálezy na koronavírus. A to u matky s dcérou, ktoré sa vrátili z Rakúska. V súčasnom období sú hospitalizované vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne.

(Autor: pixabay.com)

Ďalší prípad bol zistený v obci Lubina, kde je nakazená matka, ktorá bola s dcérou a manželom vo Švajčiarsku a všetci sú hospitalizovaní tiež vo Faklultnej nemocnici Trenčín. Tieto informácie uviedol na sociálnej sieti primátor mesta Jozef Trstenský.

Dohľad nad postihnutými a ich kontakt s inými osobami prešetruje Regionálny úrad verejného zdravotníctva Trenčín.

„Vzhľadom k tomu, že všetci koronapozitívni pacienti majú cestovateľskú anamnézu, nebol potvrdený komunitný prenos nákazy. Zdroj nákazy je mimo územia SR,“ dopĺňa informácie Trstenský.

Zdroj: FB

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta