V piešťanskej nemocnici sa vraj správali nehumánne

  • Spravodajstvo
  • 4. novembra 2014, 12:56
  • Autor:pror

Medializácia Nemocnice Alexandra Wintera v Piešťanoch rozprúdila živé diskusie na internetových fórach i priamo v uliciach mesta. Jedna z najzávažnejších informácií, ktorá v televíznom spravodajstve odznela, bola o údajnom neprimerane tvrdom zaobchádzaní s pacientkou na internom oddelení.

K udalostiam sa pre Piešťanský týždeň vyjadrila M. Domčeková: „Pacientka s ťažkým onkologickým ochorením – túto informáciu zverejnil jej manžel. Mala aj iné sprievodné ťažké ochorenie, na ktoré sa liečila. Dlhodobým nedodržiavaním liečby potrebnej pre zvládnutie týchto ochorení, napríklad neužívanie liekov, nastalo celkové zhoršenie jej zdravotného stavu. Z tohto dôvodu bola k nej príbuznými privolaná záchranná zdravotná služba. Tá ju priviezla na interné oddelenie, kde ju aj hospitalizovali. Vyšetreniami sme zistili, že je nutné podávanie vnútrožilovej liečby a zaviesť pacientke infúziu. Pre potlačenie nepokoja i agresivity, ako aj pre zabránenie sebapoškodzovania – opakované vytrhnutie intravenóznych kanýl – zdravotnícky personál použil obmedzovacie prostriedky – fixáciu horných končatín. Pacientka ich však mala iba do momentu dosiahnutia ústupu agresivity a sebapoškodzovania,“ vysvetlila nám M. Domčeková.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 45, ktoré je v predaji od 4. novembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
  • 21.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
utorok, 23. júna 2026
Meniny má Sidónia, zajtra Ján