Región postihne likvidácia takmer 200 autobusových spojov

  • Spravodajstvo
  • 28. októbra 2014, 13:04
  • Autor:jk

Trnavský kraj ruší takmer 200 autobusových spojov, škrtanie postihne aj piešťanský región. Nový grafikon dopravy začne platiť od 15. decembra. Mnohí starostia sú s obmedzeniami nespokojní.

Aj na túto tému sa diskutovalo na zasadnutí Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), ktoré sa uskutočnilo v stredu 22. októbra. V tomto roku má uhradiť za služby vo verejnom záujme trom dopravcom viac ako desať miliónov eur a nájsť tiež peniaze aj na úhradu strát z minulých období. Redukcia autobusových liniek má ušetriť zhruba 300-tisíc kilometrov, čo vo finančnom vyjadrení predstavuje sumu 150- až 200-tisíc eur.
Predseda TTSK Tibor Mikuš na rokovaní podotkol, že nie je možné udržať spoje na rovnakej úrovni, keď „na cestách je čoraz viacej a viacej áut a vlaky poskytujú zľavnené cestovné“. Poslankyňa z Piešťan Iveta Babičová (SDKÚ-DS) sa ho spýtala, či nový grafikon pripravovali odborníci alebo sa kraj jednoducho len rozhodol niektoré spoje zrušiť, na čo T. Mikuš s iróniou poznamenal: „Neviem odpovedať inak ako s úsmevom. Určite to nie sú odborníci, keď to robia dlhé roky.“

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 44, ktoré je v predaji od 28. októbra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 9. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom za zničenie malých a ľahkých zbraní. Meniny má Lujza.
  • 09.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 6. júla. Tento deň je Medzinárodným dňom bozkávania. Meniny má Patrik, Patrícia.
  • 06.07.2025, 00:04
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 8. júla. Tento deň je Svetovým dňom alergií a Dňom videohier. Meniny má Ivan.
  • 08.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 7. júla. Tento deň je Dňom čokolády a Medzinárodným dňom družstiev. Meniny má Oliver.
  • 07.07.2025, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 9. júla 2025
Meniny má Lujza, zajtra Amália