Do sezóny vstúpili vysokým víťazstvom

• 14. októbra 2014, 12:11
  • Autor:md/th

Basketbalistky Piešťanských Čajok odohrali v sobotu prvý zápas basketbalovej extraligy žien proti Cassovii Košice. Čajky úvodný duel ročníka absolútne ovládli a svoje súperky prestrieľali v pomere 98:34.

V úvodných minútach bolo vidieť určitú strnulosť Čajok, čo súper využil a odohral vyrovnanú prvú štvrtinu. Potom však prišla výborná obrana domácich a prevaha v doskakovaní (57-25) a v počte asistencií (28-9) sa odzrkadlila aj vo vývoji skóre. Čajky sa spolu s divákmi bavili basketbalom a mnohé úseky hry boli ich exhibíciou. V zápase sa dostali na ihrisko všetky hráčky oboch družstiev. V drese domácich odohrala dobrý zápas Krč-Turbová, asistenciami sa zaskvela Bartoňová, doskokmi Felixová.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 42, ktoré je v predaji od 14. októbra.