Tenisoví seniori bronzoví

  • Šport / Tenis
  • 17. septembra 2014, 13:04
  • Autor:rv

Bronzovú medailu na majstrovstvách Slovenska tenisových družstiev v kategórii 60+ získali seniori TK Kúpele Piešťany. Družstvo najskôr vyhralo regionálne majstrovstvá a úspešne štartovalo aj v celoslovenskom finále, ktoré sa konalo v Záhorskej Bystrici.

Jednotlivé stretnutia tejto súťaže zahŕňajú vždy dve dvojhry a štvorhru. Piešťancom v zložení Peter Ábel, Mário Bertoli, Anton Gudiak a Viliam Kunert chýbalo v prvom zápase proti TJ Záhorák len viac športového šťastia, keď Ábel mal v dvojhre mečboly a rozhodujúci set vo štvorhre prehrali Kunert s Gudiakom 8:10 v supertajbrejku. Bronz získali po výhre 2:1 nad Dynamom Energia Bratislava, keď v dvojhrách zvíťazili Gudiak a Ábel. S najlepším tímom majstrovstiev, družstvom ZZO Čadca, prehrali na záver 1:2, vo štvorhre bodovali Bertoli s Ábelom.
Dnes je to už skôr raritou, ale na rozdiel od iných tímov tvorili ten piešťanský najmä hráči, ktorí ako žiaci v klube, ešte na dvorcoch v mestskom parku, začínali. Majstrovstiev sa s družstvom zúčastnil aj dlhoročný najúspešnejší klubový tréner Tibor Macko.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 38, ktoré je v predaji od 16. septembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 25. júna 2026
Meniny má Tadeáš, Olívia, zajtra Adriána