Pre koho chystá kraj budovu internátu?

  • Spravodajstvo
  • 9. septembra 2014, 13:24
  • Autor:vd

Po Piešťanoch sa šíria chýry, že o internát Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) už v minulosti prejavila záujem istá vplyvná osoba z Bratislavy. Bolo to asi pred desiatimi – dvanástimi rokmi. Teraz sa scenár z tých čias opakuje. Len s výnimkou, že konečný verdikt sa nezadržateľne blíži. Prvým krokom bolo zrušenie ubytovania. Dôvodom boli poschodové postele. Spať na poschodí nedovoľujú hygienické normy.

„Hovorili sme – rozhoďte ich a bude, o nejaké to lôžko prídete, ale internát sa nezavrie,“ povedal pre Piešťanský týždeň pedagóg SPŠE. Nestalo sa tak. Ubytovanie v tejto krásnej secesnej budove v centre Piešťan zrušili, v prevádzke nechali iba kuchyňu a jedáleň. V minulom školskom roku tu bolo 42 študentov, tento rok tam nebýva už nik. Od septembra totiž 56 elektrikárom poskytli ubytovanie v internáte na Strednej odbornej škole záhradníckej v Piešťanoch. Do tejto budovy sa má o rok presťahovať aj celá SPŠE, ktorá sídli na Námestí SNP. Túto informáciu však kraj nepotvrdil.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 37, ktoré je v predaji od 9. septembra.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júna 2026
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia