Pre koho chystá kraj budovu internátu?
Po Piešťanoch sa šíria chýry, že o internát Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej (SPŠE) už v minulosti prejavila záujem istá vplyvná osoba z Bratislavy. Bolo to asi pred desiatimi – dvanástimi rokmi. Teraz sa scenár z tých čias opakuje. Len s výnimkou, že konečný verdikt sa nezadržateľne blíži. Prvým krokom bolo zrušenie ubytovania. Dôvodom boli poschodové postele. Spať na poschodí nedovoľujú hygienické normy.
„Hovorili sme – rozhoďte ich a bude, o nejaké to lôžko prídete, ale internát sa nezavrie,“ povedal pre Piešťanský týždeň pedagóg SPŠE. Nestalo sa tak. Ubytovanie v tejto krásnej secesnej budove v centre Piešťan zrušili, v prevádzke nechali iba kuchyňu a jedáleň. V minulom školskom roku tu bolo 42 študentov, tento rok tam nebýva už nik. Od septembra totiž 56 elektrikárom poskytli ubytovanie v internáte na Strednej odbornej škole záhradníckej v Piešťanoch. Do tejto budovy sa má o rok presťahovať aj celá SPŠE, ktorá sídli na Námestí SNP. Túto informáciu však kraj nepotvrdil.