Mačací boom a karanténa v útulku

  • Spravodajstvo
  • 7. augusta 2014, 14:25
  • Autor:ip

Piešťanská Sloboda zvierať má momentálne plné ruky práce s pribúdajúcimi počtami mačiek. Sužuje ich aj rozmáhajúca sa infekcia, a preto tu znovu museli vyhlásiť karanténu. Leto v útulku, našťastie, zatiaľ prebieha bez výraznejších výkyvov v počte psích obyvateľov. Stále platí pravidlo, že jeden odíde a pribudnú dvaja noví. Nedávne búrky spôsobili, že sa po okolí túlalo veľa utečencov. Boli čipovaní, tak si ich majitelia našli v útulku.

„Obdobie, ktoré teraz zažívame, by sa dalo označiť ako mačací boom. S prírastkami, nanešťastie, prišla aj nebezpečná infekčná panleukopénia. Doniesol ju jeden zo zachránených kocúrikov. Opäť sme museli vyhlásiť karanténu. Každé nové mača prinesené z ulice je rizikom a my nedisponujeme takými kapacitami, aby sme mohli každé zviera izolovať. Situácia je taká, že momentálne mačky neprijímame,“ uviedla pre Piešťanský týždeň predsedníčka organizácie Útulok Piešťany Ľubomíra Baleková.

Viac sa dočítate v Piešťanskom týždni číslo 32, ktoré je v predaji od 5. augusta.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 24. júna 2026
Meniny má Ján, zajtra Tadeáš, Olívia