Za súťaž torta a medovníky

  • Spravodajstvo
  • 12. júna 2014, 12:49
  • Autor:vd

Literárna súťaž s názvom Toto ma baví robiť, lebo…, ktorú organizuje tradične piešťanské Študijné centrum Basic, má svojich víťazov. Vyhodnotenie sa už po tretíkrát konalo v Základnej škole v Drahovciach. Nechýbala ani obrovská torta s logom centra, ale i diáre, zošity, pexesá a omaľovánky.

Dostali ich všetky deti, ktoré sa zapojili do súťaže svojimi prozaickými dielkami. Napísali v nich o o tom, čo ich v živote zaujíma a po čom túžia. V jednom z vyznaní bola kresba brankára slovenskej reprezentácie so slovami: „Hokej ma baví, lebo je to rýchly zimný šport. Mám rada, keď na tribúnach všetci povzbudzujeme, postavíme sa a robíme mexickú vlnu. Atmosféra, ktorú na štadióne prežívam, je neopísateľná. Je to iný zážitok ako sledovanie v televízii.“
Vyhodnotenie sa nieslo vo veselej atmosfére, ktorú si deti navzájom vytvárali samy. „Povzbudzovali sa, tlieskali a nedočkavo čakali na tortu a medovníkové medaily,“ uviedla riaditeľka centra Andrea Venényová. Za 53 literárnych prác rozdala rovnaký počet diplomov aj medailí.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 24, ktoré je v predaji od 10. júna.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 25. júna 2026
Meniny má Tadeáš, Olívia, zajtra Adriána