Cyklistický víkend Piešťancom vyšiel

• 22. júna 2019, 10:00

Cyklistický klub Piešťany a mesto Stará Turá časť Papraď v dňoch 8. a 9. júna usporiadali siedme a ôsme kolo cyklistických pretekov CPV Masters v pretekoch jednotlivcov.

Milan Tupý patril medzi najlepších. (Autor: archív mt)

V sobotu trať viedla z Paprade do Koštialovej doliny a odtiaľ späť cez Starú Turú. Dĺžka okruhu bola 8,5 kilometra so 170-metrovým prevýšením. Pretekári absolvovali rôzny počet kôl, podľa veku od štyroch do jedenásť, čo bolo úctyhodných 112 km. Bol to technicky náročný okruh s prudkým klesaním a stúpaním.

Piešťanskí cyklisti sa ako vždy nestratili. Milan Tupý vo svojej kategórii zvíťazil, Daniel Pápež a Dominik Tábora skončili na druhých priečkach, Miloš Gežo bol tretí a Peter Rihay piaty.

V nedeľu sa uskutočnila časovka jednotlivcov do vrchu. Trať viedla zo Starej Turej cez Hlavinu smerom na štátnu hranicu, dĺžka bola 11 km s prevýšením asi 400 m a maximálnym sklonom 14 percent. Tupý opäť zvíťazil, Monika Stančíková i Ľubica Gracíková skončili tiež prvé, Marián Stančík, Rihay a Gežo si vybojovali piate miesta, Ľuboš Guľa bol šiesty.