Mohutná manifestácia od Vrbového po Šterusy

  • Spravodajstvo
  • 6. mája 2014, 14:02
  • Autor:ZŠ

Folklórna skupina Podhoranka organizovala v posledný aprílový deň prvomájovú manifestáciu. Oslava dňa práce začala vo Vrbovom a pokračovala v Kočíne, Lančári a v Šterusoch. Členovia a priaznivci Podhoranky vyobliekaní v šatách a oblekoch z 80. rokov minulého storočia mávali spolu so svojimi ratolesťami s úsmevmi na tvári.

Vrbovanka začala vyhrávať na Námestí slobody vo Vrbovom pri stavaní mája. Po 16. hodine prišiel alegorický voz s mladými ľuďmi a heslami vítali občanov. „Kto stojí na chodníku, nemiluje republiku. Bez práce nie sú koláče,“ znelo z úst vedúcej folklórnej skupiny Sylvie Hruškovej.

Viac sa dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 19, ktoré je v predaji od 6. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 26. júna 2026
Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava